eReport.sk
Progresívne Slovensko plánuje rozložiť sociálny štát
Predstavitelia strany Smer, foto:yt/smersd

VIDEO Fico: Progresívne Slovensko plánuje rozložiť sociálny štát a zvyšovať vojenské výdavky!


Progresívne Slovensko plánuje rozložiť sociálny štát! Závery samitu NATO vo Vilniuse, s ktorými Slovensko súhlasilo, môžu podľa sociálnych demokratov zo Smeru-SD súvisieť s rozkladom sociálneho štátu. Ten podľa nich plánuje strana Progresívne Slovensko, ktorej súčasťou pred niekoľkými rokmi bola aj súčasná prezidentka SR Zuzana Čaputová. Tá totižto súhlasila s ďalším nárastom vojenských výdavkov. Inštitút finančnej politiky zároveň vydal dokument, v ktorom sa hovorí o rušení trinástych dôchodkov, alebo o zrušení príspevku pri narodení dieťaťa, či hypotekárnych úľav pre mladých. Na dokumente mal podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica pracovať aj súčasný premiér Ľudovít Ódor, ktorého si do funkcie vybrala samotná prezidentka.

Progresívni analytici vidia priestor na šetrenie v sociálnej oblasti

„Analytici príslušných útvarov ministerstva financií vzali materiály, ktoré vypracoval Ódor s ekonomickým expertom Kiššom z Progresívneho Slovenska a skonštatovali, že musíme skonsolidovať verejné financie, lebo sa musia zvýšiť výdavky na obranu, lebo budeme musieť nakupovať. Tak ponúkajú zrušiť 13. dôchodok, skrátiť rodičovskú dávku na dva roky, zrušiť príspevok pri narodení dieťaťa, znížiť vek nároku na prídavok na dieťa a zrušiť hypotéky pre mladých. Išlo by o krutú úsporu na rodinách 593 miliónov eur,“ upozornil na štvrtkovej tlačovej konferencii Fico. Oznámil zároveň, že Smer v prípade konsolidácie verejných financií nesiahne na sociálne štandardy bežných ľudí.

Zdroj: yt/smersd

„Naď, Čaputová, Heger všetkých oklamali, lebo tvrdili, že Slovensko bude tak chránené, ako nikdy dovtedy chránené nebolo a že naši spojenci sa o nás postarajú. Máme momentálne jeden taliansky systém, ktorý ani zďaleka nezodpovedá kvalite systému S-300,“ uviedol Fico. „Pokiaľ ide o plnohodnotnú ochranu vzdušného priestoru Slovenskej republiky, pokiaľ ide o plnohodnotnú protivzdušnú ochranu, Slovenská republika je tak zraniteľná ako nikdy,“ dodal. Slovensko podľa neho v súčasnosti nemá ani lietadlá a je odkázané na pomoc Česka, Poľska, či Maďarska.

Nelogické nákupy zbraní a techniky

Nákupy, ktoré sa v súčasnosti Slovensku ponúkajú a ktoré vláda plánuje, navyše podľa lídra opozície nedávajú zmysel. To, čo si vieme vyrobiť doma, objednávame zo zahraničia a to, čo by sme si mali objednať zo zahraničia, vláda vôbec nerieši.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maroš Žilinka.
  2. Ubezpečenie zrejme nezabralo
  3. Správni protestanti sa cenia
  4. HLAS - sociálna demokracia

„Dostávame ponuku na nákup amerických vrtuľníkov Viper, ktoré vôbec nepotrebujeme. Ide o vrtuľníky, ktoré niektoré sú vyrobené. A niektoré sa majú ešte vyrobiť, ale faktom je, že za tieto vrtuľníky budeme musieť zaplatiť možno 350 miliónov eur v najbližších troch alebo štyroch rokoch. Pýtam sa pani Čaputovej, pána Naďa a ďalších, prečo nejdeme kupovať to, keď už máme niečo kupovať od tých západných spojencov, čo reálne potrebujeme? To za to, že nám Američania ponúkli, aby nám zalepili oči, že zoberte si teraz 12 vrtuľníkov Viper, že tým sme si vyriešili letectvo? Prečo tie Migy nemohli slúžiť do roku 2023, ako stanovovala abonentská zmluva? Kedy prídu F-16? Zdá sa, že tu je odklad a ten doklad zdá sa, že bude mimoriadne dlhý. Ako to bude so systémami protivzdušnej ochrany?,“ pýta sa Fico.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Progresívne Slovensko plánuje rozložiť sociálny štát a zvyšovať vojenské výdavky!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne