eReport.sk
Jozef Pročko (OĽaNO). Foto: tasr

Pročko úprimný ako nikdy. O psychotestoch, chľaste aj kokaíne. Matovičovi natrhal kvety

Po dlhšom čase sa na svojej stránke opäť prihovoril fanúšikom poslanec za OĽANO Jozef Pročko. V priamom prenose odpovedal na otázky a prezradil poriadne pikantnosti. Rozhovoril sa na tému drog v parlamente, prezradil, ktorí poslanci pijú, aj to, kedy bol naposledy na psychotestoch.

„Ja som bol pred rokom na psychoteste, lebo som si robil zbrojný preukaz. Obnovoval som si ho. Nech idú aj poslanci. Všetci verejní činitelia by mali chodiť na psychotesty. Len či budú. Ja s tým nemám problém,“ nechal sa počuť Pročko s tým, že ak by bolo potrebné, absolvoval by psychotest aj každý deň. Rovnako nemá problém s testami na alkohol či drogy. Podľa jeho názoru, by sa mali testovať aj ostatní poslanci.

Zdroj: fb/jozoprockostranka

„Spytoval som sa, či by to v parlamente prešlo, že by ľudia podstupovali test na kokaín. To by ste sa čudovali, koľko ľudí by potom v parlamente nebolo. A tiež na alkohol. Pretože tá zadná rada, čo sú tam chlapci zo Smeru, tak keď prejdem okolo, to je ako v pálenici. Len neviem, či to v parlamente prejde a kto donúti poslanca národnej rady, aby fúkal alebo podstúpil test na kokaín,“ zamyslel sa Pročko, ktorý sám je neraz terčom podozrení, že býva pod vplyvom alkoholu. On to však odmieta.

Niektorí poslanci vraj pijú a užívajú drogy. Pročko by ich rád posielal aj na psychotesty. – Foto: tasr

V súvislosti s drogami nepriamo spomenul aj bývalého premiéra Petra Pellegriniho. V minulosti mu totiž vypadol zo saka papierik, ktorý opozičný poslanec označil ako špáradlo. Viacerí ho podozrievali, že išlo o drogy. „K životu nepotrebujem veľa a to, čo som si v živote zarobil som neprepil, neprehádzal som to do automatu, neprefučal som to, ako jeden slovenský politik, ktorému vypadávajú z vrecka špáradlá,“ smial sa Pročko, ktorý si za svojou prácou stojí. „Mojou prácou v parlamente je podieľať sa na zákonoch. Veľmi veľa času venujem ľuďom aj na facebooku, pretože ja som ten, kto komunikuje. Ja si myslím, že si zaslúžim tie peniaze,“ pochválil sám seba.

Matovič daroval Pavlínke klinčeky, Pročko Matovičovi margarétky. – Foto: fb/jozoprockostranka

Napriek tomu máva aj on ťažšie chvíle, keď zvažuje, či spravil dobre, keď vstúpil do politiky. „Sú chvíle, keď to ľutujem, lebo naozaj niektoré veci, ktoré som si zidealizoval, nejdú,“ povedal poslanec. O aké veci konkrétne ide, však nepovedal. Čo by to však bolo za video, keby sa v ňom politik nezastal svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča. Minister financií nedávno zdvihol zo stoličky niekoľko ľudí, pretože svojej Pavlínke natrhal lúčne kvety. Viacerí ho obvinili, že ide o zákonom chránený klinček. Pročko však prišiel s vysvetlením. „Igor natrhal klinček slzičkový pre Pavlínku, ktorý nie je chránený. Ja som mu natrhal margarétky. Ani tie nie sú chránené. A všetci ho zhejtovali,“ posťažoval si poslanec za OĽANO.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport