eReport.sk
Jozef Pročko (OĽaNO). Foto: tasr

Pročko šokuje: Čaputová mala dať Hlinkovi robiť maturitu

Čo sa ešte nedozvieme?! Poslanec za OĽANO Jozef Pročko sa vo svojom živom vstupe na sociálnej sieti rozhovoril o politickom zákulisí. Prezradil, že kandidát na ministra práce Jozef Hlinka musel na žiadosť prezidentky Zuzany Čaputovej písať „maturitu“, ale aj to, čo poradil Igorovi Matovičovi, aby konečne urovnal koaličnú krízu. Diváci sa tiež dozvedeli, prečo sa Pročko nestal ministrom kultúry.

Väčšinu fanúšikov zaujímalo, či si bývalý zabávač myslí, že vláda spolu vydrží celé funkčné obdobie. „Keď obidvaja uberú z ega a zo svojej ješitnosti, ak dajú dopredu pokoru, a ak sa budú riadiť tým, čo hovoria, že Slovensko im je prednejšie, tak potom dovládnu,“ myslí si Pročko. Prezradil tiež, akú dal expremiérovi radu, aby sa spory v koalícii urovnali. „Ja som Igorovi Matovičovi povedal, že Igor odpusti tomu Sulíkovi, ak máš pocit, že ublížil,“ povedal poslanec za OĽANO, podľa ktorého je odpustenie veľmi dôležité, aj keď uznal, že je to aj ťažké.

Pročko mal Matovičovi poradiť, aby Sulíkovi odpustil. – Foto: tasr

„Keď sa budeme v koalícii správať k sebe slušne a dobre, tak to pôjde,“ dúfa Pročko. Bývalý zabávač si podľa svojich slov dal osobný záväzok, aby fungoval poslanecký klub OĽANO. „Nechcel som byť ministrom kultúry. Ja som nechcel mať žiadnu funkciu, pretože si myslím, že je veľmi dôležité, aby ten parlament fungoval zospodu. To je moje predsavzatie, aby sme my poslanci za OĽANO držali spolu,“ nechala sa počuť bývalá televízna hviezda.

Prezidentka vraj dala Hlinkovi napísať esej o tom, prečo by sa mal stať ministrom. – Foto: tasr

Nie je žiadnym tajomstvom, že Pročko má už dlhšie vyhranený názor na hlavu štátu. Zuzane Čaputovej vyčíta, že je ovplyvnená stranou Progresívne Slovensko. Najnovšie poslanec okomentoval jej rozhodnutie nevymenovať Jozefa Hlinku za ministra práce. „Musím povedať, že pani prezidentka mu dala normálne takú maturitu. On písal, či sa hodí za ministra sociálnych vecí, práce a rodiny. To bolo veľmi zvláštne a ak pani prezidentka takto konala, mala tak konať pri každom jednom ministrovi,“ nechal sa počuť Pročko, ktorý poslal prezidentke prostredníctvom svojej sociálnej siete aj krátky odkaz, ktorý vyznel mierne ironicky. „Milá pani prezidentka Čaputová. Chcem vás pokorne poprosiť, keby ste boli taká dobrá a skúste spravodlivo rozhodovať a spravodlivo riešiť veci. Skúste byť prezidentkou všetkých Slovákov. Ak sa to dá. Ďakujem veľmi pekne.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy