eReport.sk
Jozef Pročko, foto: tasr

Pročko si zaumienil: Vie ako zmieriť Sulíka s Matovičom!

Tak to tu ešte nebolo. Poslanec za OĽANO a bývalý televízny zabávač Jozef Pročko si stanovil zaujímavý cieľ. Chce dať dokopy rozhádaných kolegov z vládnej koalície. Plánuje sa stretnúť s Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom, aby im prehovoril do duše.

Podľa Pročka majú Matovič so Sulíkom problémy dlhodobo. – Foto: archív IM

„Ja som si dal takú svoju osobnú úlohu, podieľať sa na tom, aby Igor Matovič aj Richard Sulík sa začali na veci pozerať z inej strany. A aby sme prosperovali spoločne,“ nechal sa počuť vo svojom živom prenose Jozef Pročko.

Podľa poslanca je problém medzi Matovičom a Sulíkom dlhodobý. „Oni sú takí rivali. Kedysi, keď Igor Matovič vstúpil na kandidátku SaS, tak začali trošku rozpory,“ myslí si politik, ktorý už kedysi napísal, že Sulík v podstate Matovičovi závidí. „Časom učeň prečúral majstra a ten to nevie zvládnuť. Richard Sulík pri každej príležitosti dával a dáva Matovičovi na vedomie že OĽANO má 25 % jackpot a OĽANO nech rieši. Richard Sulík vie ako na Matoviča, jeho sofistikované nakladanie Matovičovi na vláde, mimo vládu medzi štyrmi očami je tiché a účinné,“ uviedol kedysi Pročko, ktorý chce teraz dohovárať svojmu straníckemu šéfovi aj Sulíkovi.

Pročko chce Matovičovi aj Sulíkovi dohovoriť. – Foto: tasr

„Chcem Igorovi Matovičovi aj Richardovi Sulíkovi povedať, že sú dve možnosti. Buď pôjdu tou cestou, že sa budú urážať, že budú neprípustní jeden k druhému, čo pomôže k návratu Pelleho, Hranola a ďalších zlodejov, alebo môžu na každú jednu vec, ktorú povedali zabudnúť. Ale to musia obidvaja,“ navrhuje bývalý zabávač.

Podľa Pročka by mal Matovič ubrať na ješitnosti a Sulík pridať na skromnosti. „Treba zabudnúť, treba spolupracovať,“ myslí si poslanec, ktorý sa vo svojom živom vstupe, kde odpovedal na otázky fanúšikov, vyjadril aj k svojmu kolegovi Jánovi Krošlákovi. Práve Krošlák totiž rozvíril hladinu, keď sa ako poslanec za OĽANO pustil do Igora Matoviča a vyčítal mu, že nedorástol do premiérskeho kresla.

Pročko Krošlákovi nerozumie. – Foto: tasr

„Mňa veľmi Janko Krošlák prekvapil s tým, čo napísal, pretože my si veci riešime u nás na poslaneckých kluboch,“ reagoval Pročko. Podľa neho mal ísť Krošlák najprv za Matovičom a porozprávať sa s ním medzi štyrmi očami. „Keby ho Igor Matovič ignoroval, tak mal právo verejne vystúpiť. Ja absolútne Krošlákovi nerozumiem. Ale budeme mať klub, tam sa ho na to spýtam a uvidíme čo povie,“ zastrája sa poslanec, ktorý tiež obhajoval Matovičov výrok o Ukrajine. „Keď prestaneme žartovať, tak ako ľudstvo vymrieme,“ zamyslel sa Pročko.

Nezabudol ani na prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorej nevie odpustiť jej previazanosť so stranou PS. „Pani prezidentka veľmi chce, aby bola úradnícka vláda. Chce to aj pán Pellegrini,“ nechal sa počuť poslanec s tým, že chce, aby Čaputová pristupovala k všetkým stranám rovnako.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti