eReport.sk
Jozef Pročko, foto: tasr

Pročko si zastal Matoviča: Prečúral Sulíka a ten to nevie strpieť!

Prelomil najväčšie tabu! Poslanec OĽANO a bývalý profesionálny tenista Ján Krošlák (47) v statuse tvrdo skritizoval premiéra Igora Matoviča (47) a dokonca otvoril otázku výmeny lídra na čele vlády. Podľa Krošláka by na premiérskom poste mohol Matoviča nahradiť niekto z trojice Obyčajných ľudí – minister financií Eduard Heger (44), minister obrany Jaroslav Naď (39) či podpredseda parlamentu Gábor Grendel (40).

To čo bolo doteraz nemysliteľné sa stalo skutočnosťou! Matoviča tak nielen kritizuje, ale dokonca žiada aj jeho hlavu vlastný poslanec. Krošlák dodáva, že podobných názorov ako má on je v klube OĽANO viacej a nespokojnosť s Matovičom na čele vlády vnútri strany narastá. Schyľuje sa teda k revolúcii u zákonodarcov obyčajných? Portál eReport preto oslovil niektorých Matovičových zákonodarcov a spýtal sa ich dve zásadné otázky:

1. Súhlasíte so statusom Jána Krošláka?
2. Ste za výmenu Igora Matoviča v čele vlády?

Jozef Pročko (55)

1. „Každý má právo na svoje vyjadrenie. Status Krošláka jasne hovorí o tom, že OĽANO nie je to čo bol Smerohlas kde musíte držať pusu a krok pretože vám váš šéf dal kšefty a ste za to vďační.”

2. „Ja si myslím, že Igor Matovič robí chyby, robí komunikačné chyby. Igor Matovič a Sulík majú svoj osobný problém už dlho. Už som raz povedal, že Igor Matovič prečúral svojho učiteľa Sulíka, ktorý to nevie strpieť. V tomto spore pre mňa má Sulík oveľa viac za ušami ako Igor Matovič. Sulík to robí veľmi sofistikovanou formou. Ja by som to inak zvládal ako Igor. Verím, však, že príde k tomu a obidvaja si uvedomia, že toto je hraničná vec. Ja som taký fatalista a tvrdím, že musia prísť veci, aby sa vyčistil stôl. Oni si stôl musia vyčistiť obidvaja lebo teraz to neprospieva nikomu a najmä nie Slovensku. Môžu sa vrátiť takí ľudia ako sú Fico, Kotleba a Pellegrini.”

Kristián Čekovský premiéra meniť nechce. – Foto: tasr

Kristián Čekovský (30)

1. „Nik sa netají tým, že v hnutí OĽANO prevláda sloboda názorov a vieme si povedať aj kritické veci, ale uprednostňujem, aby sa to riešilo najskôr vnútri. Bolo to podľa mňa pomerne impulzívne, prekvapilo ma to, ale aj to chápem. Všetci sme pod veľkým tlakom a jednoducho aj to tak napísal, že to v ňom vybublalo. Bolo by ale vhodnejšie si o tom najskôr pohovoriť s kolegami, prípadne s premiérom a dať nejaké riešenia. On to dal rovno von a my sme o tom ani nevedeli. Kto je spokojný v dnešnej situácii v ktorej sa nachádzame? Každý vidí nejaké chyby, ale na to sú procesy. Stretnime sa, pomenujme tie problémy a navrhnime nejaké riešenia. Ale nie, že rovno dám von facebookový status. V podstate urobil presne to, čo vyčíta premiérovi.”

2. „Nie, premiér ma silný mandát od voličov a má podporu poslaneckého klubu. Premiér plní to čo ľudom sľúbil, teda ten boji proti korupcii. Pandémia robí problémy všade vo svete.”

Poslanec Stančík si svoj názor na výmenu Matoviča nechal pre svojich kolegov na klube. – Foto: FB AS

Andrej Stančík (25)

1. „U nás má každý právo na slobodný názor, veď nie sme žiadna totalitná strana. Pán Krošlák sa vyjadril pomerne veľmi nešťastne lebo ja som za to, aby tieto názory boli prezentované na klube pri vnútornej diskusii. Tam má plné právo to povedať, ale nie takto verejne pretože to nefér voči kolegom aj voči premiérovi.

2. „Svoj názor na súčasnú situáciu aj riešenie mám, ale budem ho prezentovať na klube v diskusii, jednoducho tak ako sa to štandardne robí.”

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti