tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Jožo Pročko počas markizackych čias.
Jožo Pročko počas markizackych čias. Foto: tasr

Pročko si zaspomínal na svoj beh na Adama: Zakrýval som si rozkrok, aby Blaváci nemali traumu!

„Môj život bol a je naozaj veľmi zaujímavý. Na základnej škole som vynikal v športe, hral som v dramatickom krúžku divadlo a prežil som krásne „mládí“ pri potoku u starej mamy,“ píše poslanec OĽaNO Jozef Pročko na sociálnej siete. Práve teraz sa totiž rozhodol rekapitulovať svoj pestrý život. A ten pestrý rozhodne je, to mu treba uznať. Vo svojom netradičnom životopise sa venoval vlastne všetkému, čo ho postretlo. A ako skúsený zabávač to všetko „namiešal“ so sebe vlastným nadhľadom.

Tvrdí, že mal krásne „mládí“ a potom „prišla Bratislava a veľký svet plný električiek.“ „Dva roky som učil. Rok na strednej a rok na základnej škole. Práca s deťmi ma baví dodnes. Potom na vojne v Tachove som pochopil absurdnosť socializmu. Vysoká škola múzických umení a divadelná fakulta ma priviedli do sveta , ktorý bol plný opojného vnímania reflektorov a potlesku divákov. Pôsobil som 4 roky v divadle Trnava, 2 roky na Novej scéne a 8 rokov v divadle West. Moja vynikajúca improvizačná schopnosť, bezprostrednosť a komunikatívnosť, mi otvorili dvere do sveta televízií. Bol som vo VTV, STV, Markíze a JOJ. Mám produkčnú agentúru. Urobil som viac ako 1500 televíznych zábavných relácií,“ spomína zoširoka Pročko.

Finančnú pomoc nerobím pre vďaku

Ako ďalej tvrdí, „od malička som z duše nenávidel nespravodlivosť a tak som pôsobil v nadácii Markíza a od 2002 mám vlastnú neziskovú organizáciu JožoPročkoĎeťom.“ „Zorganizoval a spolupodieľal som sa a podieľam sa na výstavách výtvarných akciách s charitatívnym výťažkom, organizujeme koncerty, tábory, kurzy, stále riešime týrané rodiny a deti. Od roku 1995 som urobil 950 neziskových akcií. Nebudem písať o finančnej pomoci, pretože to nerobím pre vďaku. Mám vlastné insitné múzeum s vyše 5000 exponátmi z okolia Novohradu, nech naše deti zachovávajú pamiatky po dedoch,“ vysvetľuje.

Šéf KDH robí to isté, čo fašista Mazurek

Netají sa ani tým, že vlastní pizzeriu v Holíči a zamestnáva v nej 25 ľudí počas sezóny. A následne si zaspomínal aj na svoje šialenosti, ktoré predvádzal pred rokmi televíznym divákom. „Moje TV relácie boli iné ako klasické, boli plné invencie, flexibility a hlavne boli bláznivo šialene sledované. Získal som štyri ocenenia OTO a 5 ocenení TOM v kategórii Zabávač,“ pochválil sa Pročko, ktorý nevynechal ani bizarnú stávku spred dvoch dekád. „Pred 20 rokmi som v relácii v stávke so Zuzkou Belohorcovou prebehol na Adama cez námestie. Celý čas som si zakrýval rozkrok. Nechcel som aby mali Blaváci traumu,“ komentoval niekdajší úlet a vzápätí ukázal prstom na krajne pravicových politikov, ktorý jeho nahotu ľuďom radi pripomínajú.

Šéf KDH Milan Majerský sa zrejme slovám Joža Pročka nepoteší. – Foto: tasr

„Keď túto epizódku 5 minútovú zneužívajú fašisti na to, aby ma dehonestovali, len sa pousmejem. Nekradnem, nekšeftujem, tak aspoň takto ma chcú ponížiť. Od Mazureka, ktorý takéto veci vyrába, je to presne v jeho extrémistickom ponímaní sveta a ubližovaní ľuďom. Ale keď mi dnes poslali podcast od predsedu KDH, ktorí robí to isté, čo fašista Mazurek, tak som sa len rýchle pomodlil. Nech je pán Milan Majerský predseda VÚC Prešovského kraja zdravý a nech mu dá pán Boh silu a energiu,“ uzavieral Matovičov poslanec.

Zdroj: fb/jozoprockostranka


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pročko si zaspomínal na svoj beh na Adama: Zakrýval som si rozkrok, aby Blaváci nemali traumu!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku