eReport.sk
Jozef Pročko, foto: tasr

Pročko si vybral za asistenta frajera svojej dcéry. Problém v tom nevidí

Má čo vysvetľovať. Bývalý zabávač a súčasný poslanec za OĽANO Jozef Pročko si totiž za poslaneckého asistenta vybral priateľa svojej dcéry. Mladý muž si tak mesačne príde k odmene viac ako 1 400 eur. Pročko však tvrdí, že nič neporušuje a dušuje sa, že nie je papaláš.

„Ja nezamestnávam nikoho, zamestnáva Národná rada Slovenskej republiky. Na začiatku nám povedali, že si máme vybrať niekoho, komu dôverujeme. Rada poznám od roku 2014, áno je to priateľ mojej dcéry,“ povedal bývalý zabávač, ktorý sa pravidelne prihovára svojim fanúšikom na sociálnych sieťach a odpovedá na ich otázky. Je pravdou, že poslaneckí asistenti sú platení Národnou radou, vyberá si ich však samotný poslanec. Pročko má dvoch asistentov, každý z nich berie mesačnú odmenu 1 474, 50 eur. Jednou z nich je kandidátka za OĽANO Mária Benová, druhým je Radovan Vančo, ktorý je priateľom jeho dcéry Zuzany.

Pročko si za poslaneckého asistenta vybral priateľa svojej dcéry Zuzany. Problém v tom nevidí, pretože tak robia aj iní poslanci a neporušujú zákon. Foto: facebook RV

Mladý pár sa ani neskrýva, na sociálnej sieti možno nájsť aj spoločné fotografie. Podľa bývalej televíznej hviezdy si Vanča nevybral preto, že je to frajer jeho dcéry, ale preto, že mu dôveruje. Dokonca vraj tak, že mu občas zverí aj svoj telefón. „Koľkí z vás zveríte svoj telefón inému človeku? A necháte, nech sa vám tam hrabe? Ja mu verím,“ nechal sa počuť poslanec za OĽANO. Samotný Vančo si však na svojom profile uvádza ako zamestnávateľa ŠK Slovan Bratislava.

Jozef Pročko odmieta, že by mal papalášske maniere. Foto: tasr

Pročko tvrdí, že nie je sám, kto si vybral za asistenta blízkeho človeka a nevidí dôvod, prečo by za to mal byť pranierovaný. „Poslanci Mazurek, Suja, Kotleba a ďalší z ĽSNS a poslanci „smerohlasu“ zamestnávajú svojich osobných priateľov, ktorým veria a absolútne sa im do toho nestarám, pretože neporušili žiadny zákon. Ak niekto má za asistenta svojho priateľa z detstva, priateľa svojej sestry, priateľa svojej dcéry, priateľa svojho priateľa a iných priateľov, ktorým dôveruje je to jeho vec, zvlášť keď neporušuje žiaden zákon,“ povedal Pročko pre eReport.sk. Odmieta, že by išlo o papalášske maniere. „Vy nemôžete zamestnať len svoju manželku, svoje deti, svoju mamu a svojho otca. Aj bratranca už môžete zamestnať aj sesternicu,“ dušuje sa Pročko.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport