reprezentantka SR Alena Procházková, foto:tasr

Procházková a Klementová nepostúpili z kvalifikácie do hlavných pretekov v šprinte

Slovenským reprezentantkám v behu na lyžiach nevyšiel vstup do bojov na MS v severskom lyžovaní v Oberstdorfe. Alena Procházková a Barbora Klementová sa vo štvrtkovej kvalifikácii šprintu klasickou technikou nezmestili medzi elitnú tridsiatku, ktorá si zabezpečila postup do hlavnej súťaže.

Tridsaťšesťročná Procházková sa vo svojej najobľúbenejšej disciplíne tretíkrát za sebou na MS nedostala do vyraďovacej časti, na postup jej chýbalo 3,29 sekundy. V kvalifikácii obsadila 40. miesto časom 2:53,68, na najrýchlejšiu Švédku Johannu Hagströmovú stratila v cieli 14,35 s. Klementová skončila v konkurencii 112 štartujúcich na 59. priečke s výrazným mankom +26,10 na najlepšiu.

Procházková vybehla na 1,2 km dlhú trať so štartovým číslom 43 a už na jedinom medzičase po sedemsto metroch bola mimo postupujúcich na 36. pozícii. Vo finiši ešte vo výsledkovej listine klesla a zostala pred bránami štvrťfinále.