eReport.sk
SR NDS most D2 práce postup rekonštrukcia
Na ilustračnej snímke opravné práce mosta na diaľnici D2. Foto: tasr

Pripravte sa na obmedzenia: Štartuje ďalšia etapa opravy mosta Lamač

BRATISLAVA – Na diaľnici D2 v Bratislave sa začína ďalšia etapa opravy mosta Lamač. Tentoraz v smere z hlavného mesta do Malaciek. Rozdelená bude do viacerých fáz, prvú spúšťajú v sobotu ráno do nedele (22. 5.). Cez víkend budú osádzať dopravné značenia a presmerujú dopravu. Informuje o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na svojom webe.

Od pondelka (23. 5.) do 19. júna budú následne rozširovať vozovku za mostom v smere k Tunelu Sitina. To umožní riešiť dopravu spôsobom dva plus dva pruhy. Komplexná oprava mosta v smere z Bratislavy do Malaciek odštartuje 20. júna a potrvá do konca augusta.

Problém môže nastať pri dopravnej nehode

„Premávka bude obmedzená, lebo jazdné pruhy budú v zúženom profile a bude tu znížená rýchlosť. Nevyhneme sa tvorbe určitých kolón. Myslíme si však, že to bude v pohybe a premávka nebude stáť,“ skonštatoval Milan Pilip z Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.

Upozornil, že problém môže nastať, ak dôjde k dopravnej nehode. NDS spolu s políciou apeluje na vodičov, aby dodržiavali značenie, ktoré ich bude informovať o smere jazdy aj o povolenej rýchlosti.

Pracovať sa bude 12 až 24 hodín, sedem dní v týždni

Komplexnou opravou mosta, ktorý sa nachádza na diaľnici medzi križovatkou Lamač a bratislavským Tunelom Sitina, chcú predĺžiť jeho životnosť. Opravu budú realizovať nielen na moste, ale aj pod ním. Pracovať sa bude 12 až 24 hodín, sedem dní v týždni, cez víkendy a aj v noci. Minulý rok rekonštruovali most v opačnom smere. Cena za opravu celého mosta vrátane minuloročných prác je 1,3 milióna eur bez DPH.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pripravte sa na obmedzenia: Štartuje ďalšia etapa opravy mosta Lamač

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti