eReport.sk
Dobroslav Trnka, foto: tasr

Prípadom Dobroslava Trnku sa už zaoberá Úrad špeciálnej prokuratúry

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sa už zaoberá návrhom vyšetrovateľa na podanie obžaloby na obvineného bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. „Dozorujúci prokurátor ÚŠP po preštudovaní spisového materiálu rozhodne o ďalšom postupe,” dodala.

O ukončení vyšetrovania Dobroslava Trnku, ktorý je obvinený zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v kauze Gorila, informoval v utorok (2.3 .) hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka. Podľa polície mal od podnikateľa Mariana Kočnera prevziať zvukovú nahrávku obsahujúcu rozhovory osôb z podnikateľského prostredia, politikov a predstaviteľov štátnych orgánov. Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Dobroslava Trnku v decembri 2019 zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Skutku sa mal dopustiť v rokoch 2007 až 2014. Podľa polície si nesplnil povinnosť vyplývajúcu mu z Trestného poriadku po prevzatí zvukovej nahrávky zo spravodajskej operácie Slovenskej informačnej služby pod krycím názvom Gorila. Nahrávku ukrýval a neodovzdal orgánom činným v trestnom konaní. Konať tak mal s úmyslom zadovážiť majetkový prospech sebe a podnikateľovi Kočnerovi.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity