eReport.sk
Princ Philip, foto: tasr

Princ Philip podstúpil operáciu srdca: Čo ho teraz čaká?

V polovici februára svet obletela správa, že princ Philipa (99), manžel britskej kráľovnej Alžbety II. museli náhle hospitalizovať. Prijali ho do londýnskej Nemocnice Kráľa Edwarda VII.

Po smutných správach však prichádza niečo pozistívne. Princ podstúpil v stredu úspešný kardiologický zákrok. Informovala o tom vo štvrtok stanica Sky News s odvolaním sa na vyhlásenie Buckinghamského paláca.

„Vojvoda z Edinburghu podstúpil včera z dôvodov problémov so srdcom úspešný zákrok v Nemocnici svätého Bartolomeja,” uviedol Buckinghamský palác. „Jeho kráľovská výsosť zostane v nemocnici pre liečbu, oddych i zotavenie ešte niekoľko dní,” uvádza sa ďalej vo vyhlásení paláca.

Princa Philipa prijali 16. februára do súkromnej Nemocnice kráľa Eduarda VII. v centre Londýna. Buckinghamský palác spočiatku informoval, že tam podľa očakávania zostane niekoľko dní” a že kráčal bez pomoci. Neskôr však oznámil, že princa liečia na infekciu, viac podrobností však neposkytol.

Philipa následne v pondelok 1. marca premiestnili zo súkromnej do špecializovanej Nemocnice svätého Bartolomeja neďaleko Katedrály svätého Pavla. Tam sa podrobil vyšetreniam srdca z dôvodu „kardiologického ochorenia, ktorým trpí už dlhšie”.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy