eReport.sk
Princ Philip, foto: tasr

Princ Philip mal so synom Charlesom komplikovaný vzťah: Kedy sa uzmierili?


Vzťah princa Charlesa (72) a jeho zosnulého otca Philipa (†99) bol pomerne komplikovaný. Najlepší vzťah mali pred jeho smrťou. Kedy sa napokon uzmierili?

Posledný mesiac prežil princ Philip v nemocnici, kde podstúpil viacero lekárskych zákrokov nepochybne s jediným cieľom: čo najviac predĺžiť jeho život, ktorý sa chýlil ku koncu. Musel to cítiť aj sám, pretože požiadal o návštevu jeho syna princa Charlesa, nasledovníka britského trónu. Po odchode z nemocnice bol princ rozrušený, dokonca sa zdalo, že sa rozplakal. Podľa spisovateľa Roberta Jobsona absolvovali vážny a smutný rozhovor. V emocionálnom rozhovore vojvoda prosil princa Charlesa, aby sa poriadne staral o kráľovnú keď už bude preč a poučoval ho ako viesť kráľovskú rodinu v nasledujúcich rokoch.

Philipovi bolo po týždňoch v nemocnici už jasné, že sa zo svojich zdravotných problémov už nezotaví. Mal prianie ísť domov. Chcel zomrieť vo vlastnej posteli, za múrmi hradu Windsor, po boku svojej milovanej „Lilibeth“ ako oslavoval Alžbetu II. Nie je pochýb o tom, že sa otec a syn v posledných rokoch dosť zblížili.

Ich vzťah bol roky pomerne napätý. Charles vo svojej biografii popisoval, že vyrastal v podstate sám, iba s opatrovateľkami, zatiaľ čo rodičia si plnili kráľovské povinnosti. Otec bol navyše k Charlesovi prísny. V detstve sa ho bál. Otec ho zastrašoval a vysmieval sa mu. Možno sa Philip obával, že Charles bude vnímaný ako slabý, a tak sa ho snažil zoceliť. To logicky viedlo k ich odcudzeniu. Práve Philip trval na tom, aby Charles vyštudoval škotský Gordonstoun miesto elitnej školy Eton. Táto škola bola preslávená tvrdým drilom. Pre Charlesa bola škola peklom. Dlho nedokázal otcovi odpustiť, že ho prinútil ísť na túto školu.

Problém nastal v dobe keď randil s Dianou. Philip mu údajne poradil, že si má Dianu buď vziať, alebo ju nechať tak. Manželstvo šťastné nebolo a nakoniec skončilo rozvodom. Nakoniec našli spoločnú reč a zistili, že majú veľa spoločného. „Obaja sa zmenili,“ povedal britskému denníku DailyMail zdroj z blízkeho okolia kráľovskej rodiny. „V posledných rokoch o mnoho viac príjímali pohľad toho druhého. Vždy sa navzájom milovali – o tom nikdy nebolo pochýb. Bol to hlboký rešpekt, ktorý stále rástol. Za posledný rok Philipovho života si boli úplne najbližší.“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Princ Philip mal so synom Charlesom komplikovaný vzťah: Kedy sa uzmierili?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne