eReport.sk
Foto: tasr

Princ Harry napísal dojemnú spomienku na starého otca: Čo mu bude najviac chýbať?

Podobne ako princ William (38), tak aj princ Harry (36) vydal oficiálnu spomienku na starého otca, princ Philipa (†99). Každý z bratov však bol osobitý. Harry bol o čosi osobnejší.

„Môj dedko bol mužom svojho postavenia, bol úctyhodný a mal veľký zmysel pre humor. Bol autentický, mal bystrý rozum a dokázal si získať pozornosť celej miestnosti vďaka svojmu šarmu, ale aj preto, že ste nikdy nevedeli, čo povie nabudúce,“ uvádza vo svojom prehlásení Harry, ktorý sa v nedeľu presunul do rodnej krajiny kvôli pohrebu.

„Navždy na neho budeme spomínať ako na najdlhšie žijúceho manžela monarchu, vyznamenaného príslušníka armády, princa a vojvodu. Pre mňa bol môj dedko majster grilovania, legenda humoru so štipkou drzosti, ktorú si udržal až do konca svojho života,“ zaspomínal si na starého otca mladší princ.

„Po 73 rokoch manželstva bol oporou jej veličenstva s bezkonkurenčnou oddanosťou. Mohol by som pokračovať aj ďalej, ale viem, že by nám práve teraz s pivom v ruke povedal: No tak sa už pohnite,“ snažil sa Harry odľahčiť lúčenie s milovaným starkým.

„V podobnom duchu by som chcel teraz povedať: Dedko, ďakujem ti za tvoju službu, oddanosť babičke a za to, že si vždy bol sám sebou. Budeš nám nesmierne chýbať a vždy budeme na teba spomínať – nielen náš národ, ale celý svet. Meghan, Archie a ja budeme mať pre teba vždy zvláštne miesto v našich srdciach,“ napísal Harry.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport