eReport.sk
Princ Charles
Princ Charles. foto: profimedia

Princ Charles smúti za otcom: Dojemné slová o prázdne!

Britský princ Charles (72) stále smúti za svojím otcom, princom Philipom (†99), ktorý zomrel v apríli. Začiatkom týždňa navštívil nemocnicu, kde bol vojvoda z Edimburgu pred smrťou hospitalizovaný a osobne poďakoval zdravotníkom za jeho starostlivosť. Vo videu prehovoril o prázdnej stoličke pri rodinnom stole.

Nasledovník britského trónu Charles v rámci pracovných príležitostí navštívil v utorok nemocnicu svätého Bartolomeja a stretol sa so zdravotníkmi, ktorí sa starali o princa Philipa. Zosnulý šľachtic bol do tohto zdravotníckeho zariadenia prevezený začiatkom marca z Nemocnice kráľa Edwarda VII. kvôli bližšie nešpecifikovanej operácií srdca. „Jeho návšteva pre nás znamenala veľmi veľa,“ povedal riaditeľ nemocnice Charles Knight. „Bolo pre nás cťou liečiť jeho otca Philipa,“ doplnil lekár.

Pred návštevou Charles prehovoril o zosnulom vojvodovi z Edinburgu a v súvislosti s koncom ramadánu v moslimských krajinách a komunitách v Británii. Vo zverejnenom videu sa dotkol výziev v spojitosti s pandémiou koronavírusu, ktorým museli moslimovia počas najdôležitejšieho mesiaca čeliť. „Minulý rok bol pre všetkých nesmierne náročný. Som si vedomý dopadov pandémie na moslimskú komunitu,“ uviedol vo videu. „Mnoho rodín, podobne ako tá moja, má tento rok u jedálenského stola prázdnu stoličku,“ pokračoval viditeľne dojatý Charles s tým, že pre väčšinu domácnosti nebude možné k večeri pozvať priateľov a podeliť sa s nimi o tradičné objatie pri príležitosti sviatku Eid al Fitr.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Princ Charles smúti za otcom: Dojemné slová o prázdne!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne