eReport.sk
Primátor Partizánskeho Jozef Božik. Foto: tasr

Primátor Partizánskeho má smelé plány. Mesto chce zrealizovať investície za viac ako 9 miliónov eur!

Mesto Partizánske plánuje v tomto roku zrealizovať investície za viac ako deväť miliónov eur. Investičný rozpočet ovplyvnili finančne náročné projekty, medzi ktoré patrí odkúpenie bytového domu na sídlisku Šípok, výstavba kompostárne i rekonštrukcia komunikácií v centre mesta.

„Rozpočet na tento rok označili poslanci za ambiciózny, tak ako každý jeden. Vždy sa nám však stane to, že sa nám časť investícií nepodarí zrealizovať z objektívnych príčin z hľadiska ich množstva a možností realizácie na trhu,“ načrtol pre TASR primátor Jozef Božik.

Chcú odkúpiť bytový dom

Celkovú výšku investícií podľa neho ovplyvnilo to, že mesto ide odkúpiť bytový dom, na ktorý bude čerpať úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania a dotáciu. Ide o investíciu v hodnote viac ako 1,5 milióna eur.

Veľká investícia do kompostárne

„Ďalšou veľkou investíciou je realizácia mestskej kompostárne. Získali sme zdroje z Európskej únie. Ide o projekt v hodnote troch miliónov eur. Mesto tiež chystá historicky najväčšiu investíciu, ktorá sa týka rekonštrukcie ciest a chodníkov,“ doplnil Božik.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Primátor Partizánskeho má smelé plány. Mesto chce zrealizovať investície za viac ako 9 miliónov eur!

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne