eReport.sk
Primátor Banskej Bystrice Ján Nosko ohlásil svoju opätovnú kandidatúru. Foto: tasr

Primátor Nosko sa nevzdáva. Do boja sa chystá aj do tretice

Súčasný primátor Banskej Bystrice Ján Nosko sa chce v tohtoročných komunálnych voľbách opäť uchádzať o post vo vedení mesta. Do volieb pôjde ako nezávislý kandidát. Informoval o tom v utorok na tlačovej konferencii.

Ján Nosko je primátorom Banskej Bystrice od roku 2014, o v poradí tretí mandát sa chce uchádzať spoločne so širokým tímom ľudí. „Je treba otvorene povedať, že obdobie, ktoré máme pred sebou, vôbec nebude ľahké a bude si vyžadovať ľudí, ktorí sú skúsení, odhodlaní a majú chuť pre mesto tvrdo pracovať,“ uviedol Nosko s tým, že mesto už teraz pociťuje dôsledky zdražovania.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vláda progresívcov?

Riešiť chce parkovanie

Za dôležité Nosko považuje pokračovať v transparentnom riadení samosprávy. Ako veľkú príležitosť vníma možnosť Banskej Bystrice čerpať v nasledujúcich rokoch z mimorozpočtových zdrojov v rámci udržateľného mestského rozvoja takmer 50 miliónov eur. „Medzi naše hlavné priority bude patriť riešenie a regulácia parkovania, budovanie parkovacích domov či získanie Domu kultúry do vlastníctva mesta,“ priblížil Nosko. Pokračovať chce v revitalizácii vnútroblokov na siedmich sídliskách i v projekte obnovy Mestského parku na Tajovského ulici. Revitalizovať chce aj park pri kaštieli Radvanských, ktorý má aktuálne v nájme Akadémia umení.

Kampaň už beží

O post vo vedení mesta majú zatiaľ záujem len dvaja kandidáti. Okrem Noska kandidatúru oficiálne oznámila projektová manažérka a vyštudovaná politologička Diana Javorčíková.

Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň sa začala 10. júna a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Primátor Nosko sa nevzdáva. Do boja sa chystá aj do tretice

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie