eReport.sk
Milan Kulkovský, foto: facebook

Primár Kulkovský naložil svojim kolegom: Očkovanie treba odporučiť, nie ľudí od neho odhovárať

Primár nemocnice v Považskej Bystrici už má toho pravdepodobne naozaj dosť. Nerozčuľujú ho len politici či zdravotný systém, ktorý funguje na Slovensku aj v rámci protipandemických opatrení, ale aj jeho kolegovia, nad ktorými zalamuje rukami. Má pre nich jasný odkaz!

Antivaxeri sa nájdu aj medzi lekármi. Poniektorí z nich očkovanie proti COVID-19 neodporúčajú a dokonca majú pacientov od neho odhovárať. Práve to veľmi nechápe lekár a primár z Považskej Bystrice: „Kolegovia, lekári, očkovanie chráni predovšetkým rizikových pacientov. Im ho treba odporučiť, nie ich od očkovania odhovárať,” odkazuje im.

„Často sa stretávam s tým, že vakcinácia nie je doporučená pacientom s anamnézou prekonaného trombembolizmu a pacientom s vrodeným trombofilným stavom, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi. V prípade týchto pacientov výrazne zvyšuje riziko pľúcnej embólie. Toto riziko násobne zvyšuje obavy z prípadných nežiadúcich účinkov vakcín,” píše ďalej a hneď uviedol aj príklad, aký je rozdiel medzi pacientmi, ktorý je zaočkovaný, a ktorý nie je. „Muž, päťdesiatnik. Očkovanie mu nebolo doporučené. Jeho manželka je očkovaná. Ona je s ľahkým priebehom doma. On obojstranný zápal pľúc, hospitalizácia. Ťažký priebeh,” opísal svoju skúsenosť z nemocnice a jeden z mnohých prípadov súvisiaci s koronavírusom.

Na konci dodal, že jedinou absolútnou kontraindikáciou mRNA vakcín, čiže vylúčenie danej metódy liečby, je len alergia na liečivo alebo ktorúkoľvek z ďalších zložiek vakcín.

Zdroj: Facebook Milan Kulkovský

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti