eReport.sk

Prílev kryptofondov dosiahol rekordných 1,5 miliardy USD, keďže Bitcoin Futures ETF začali fungovať

Investori minulý týždeň napumpovali rekordných 1,47 miliardy dolárov nových peňazí do digitálnych investičných produktov, podporených rastom kryptomien a spustením prvého bitcoinového futures burzového fondu, ukázala pondelková správa CoinShares.

Týždenné toky kryptoaktív (CoinShares – Foto: COINDESK

Zvýšenie tokov prišlo, keď Bitcoin (BTC), najväčšia svetová kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, minulý týždeň vyskočila na historické maximum 66 974 dolárov.

Predchádzajúci rekord prišiel vo februári, keď prílevy dosiahli 640 miliónov dolárov. Prílevy do kryptofondov z minulého týždňa posunuli celkovú sumu od začiatku roka na 8 miliárd dolárov.

Fondy zamerané na bitcoin dominovali minulotýždňovým prílevom s 99% podielom všetkých prílevov do kryptomenových fondov. Počas predchádzajúceho týždňa bol prílev do fondov zameraných na bitcoiny na úrovni 70 miliónov dolárov.

„Je to priamy dôsledok toho, že americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) povolila investovanie bitcoinového ETF do futures a následné uvedenie dvoch bitcoinových investičných produktov,“ uvádza sa v správe CoinShares.

15. októbra SEC schválila prvý bitcoin futures ETF, ProShares Bitcoin Strategy ETF, a toto oznámenie vyhnalo cenu bitcoinu po prvýkrát za šesť mesiacov nad 60 000 USD.

19. októbra sa ProShares ETF začalo obchodovať na burze v New Yorku pod symbolom BITO.

Éterový fond

Ether (ETH), natívna kryptomena blockchainu Ethereum, druhá najväčšia na svete, tiež minulý týždeň dosiahla historické maximum 4 361 dolárov 21. októbra.

Hoci cena ETH stúpala, fondy zamerané na kryptomenu zaznamenali odliv už tretí týždeň po sebe. Odlevy z fondov zameraných na éter dosiahli minulý týždeň podľa CoinShares 1,4 milióna dolárov. “Ide o menšie vyberanie ziskov, pretože cena sa blíži k historickým maximám,” uvádza sa v správe. Ostatné altcoiny zaznamenali prílev vrátane Solany (SOL) vo výške 8,1 milióna USD, meny ADA spoločnosti Cardano za 5,3 milióna USD a Binance coin (BNB) za 1,8 milióna USD.

Zdroj: COINDESK

Autor: Igor Stanko, CVEU.eu

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prílev kryptofondov dosiahol rekordných 1,5 miliardy USD, keďže Bitcoin Futures ETF začali fungovať

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport