Viaceré samosprávy zavádzajú v mestách a obciach smart riešenia. Príkladom je Vranov nad Topľou, ktorý rozbieha smart riešenia v oblasti bezpečnej samosprávy. Túto tému dnes štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) Michal Kaliňák riešil na stretnutí s prednostom mestského úradu Vranova nad Topľou Imrichom Kónyom a štátnou tajomníčkou Ministerstva vnútra SR Luciou Kurilovskou.
Príklad pre samosprávy
„Smart riešenia v samosprávach sú kombináciou gazdovského rozumu, udržateľnosti a užitočnosti. V kombinácii s informačno-komunikačnými technológiami je to presne to, čo dnes ľudia potrebujú, aby bola ich kvalita života na vyššej úrovni. Vranov nad Topľou je mimoriadne zaujímavý tým, že sa pustil do smart riešení v oblasti bezpečnej samosprávy, ktorá je dnes o celom komplexe informácií a opatrení, vrátane kamerových, dopravných či protipovodňových,“
povedal štátny tajomník MIRRI SR Michal Kaliňák.
Mohlo by vás zaujímať:
Rezort investícií pracuje spolu s ďalšími ministerstvami na komplexnom riešení smart agendy. Tie sa týkajú viacerých problematík vo vzťahu ku kvalite života, ochrany zdravia aj majetku. Napríklad v oblasti bezpečnej samosprávy je snahou MIRRI SR rozširovať kamerové systémy a zlepšiť ich funkčnosť, aby ľudia cítili pocit bezpečia a ochrany svojho majetku.
Spojenie síl
„Našou snahou je spojiť sily. To znamená, že napríklad pri bezpečnej samospráve hovoríme o spolupráci s rezortom vnútra a jeho štátnom rozpočte a hovoríme tiež o peniazoch z eurofondov, ktoré máme k dispozícii na našom rezorte. Nezabúdame napríklad ani na Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity či na rezort životného prostredia a pôdohospodárstva.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
MIRRI: Vranov nad Topľou je pre samosprávy príkladom, akým smerom sa musí Slovensko uberať v oblasti smart riešení