eReport.sk
Vagnerovci
Vagnerovci sú podľa britskej tajnej služby opäť v akcii v okolí Bachmutu. lustračné foto: fb/yevgenyprigozhin

Prigožinovi Vagnerovci opäť v akcii? Británia hlási ich opätovné nasadenie v okolí Bachmutu

Ruská vojenská žoldnierska skupina Vagnerovci boli známi svojím vojenským umením aj krutosťou, s akou zvádzali boje so svojimi nepriateľmi. Preslávil ich aj ich nebohý veliteľ Jevgenij Prigožin, po smrti ktorého sa na istý čas odmlčali. Teraz, ako sa zdá, sú vo vojenských akciách na Ukrajine zapojení opäť.

Ich skúsenosti sú obzvlášť žiadané

Žoldnieri z Vagnerovej skupiny sú opätovne nasadzovaní do bojov v okolí mesta Bachmut na východe Ukrajiny. Uviedlo to v piatok britské ministerstvo obrany, ktoré sa odvoláva na informácie tajných služieb. TASR správu prevzala z agentúry DPA. Britský rezort obrany uvádza, že v posledných týždňoch mohli byť až stovky bojovníkov, ktorí boli minulosti spájaní s vagnerovcami, opätovne nasadzované na Ukrajine. Posielaní sú tam ako jednotlivci, či v skupinách a bojujú za rôzne proruské zoskupenia.

Related Posts

  1. Rozkol medzi Prigožinom a Putinom je vážny
  2. Poľský premiér Mateusz Morawiecki
  3. Poľský premiér Mateusz Morawiecki
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.

„Ich skúsenosti budú v tomto sektore pravdepodobne obzvlášť žiadané. Mnohí poznajú súčasnú frontovú líniu po bojoch, ktoré tam boli minulú zimu,“ konštatuje britské ministerstvo. Postavenie vagnerovcov nie je podľa rezortu obrany v Londýne jasné. Je však pravdepodobné, že boli začlenení do pravidelnej ruskej armády alebo iných súkromných armád. Vagnerovci sa z Ukrajiny stiahli v júni. Ich bývalý šéf Jevgenij Prigožin sa následne pokúsil o vzburu voči vedeniu ruskej armády. Prigožin zahynul 23. augusta pri havárii svojho súkromného lietadla v Rusku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prigožinovi Vagnerovci opäť v akcii? Británia hlási ich opätovné nasadenie v okolí Bachmutu

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php