eReport.sk
Slováci vládu podporujú
Peter Pellegrini, Robert Fico a Andrej Danko, foto:tasr

PRIESKUM Voľby by vyhral Smer-SD, koalícia by si s 82 poslancami polepšila

Podľa najnovšieho prieskumu by voľby vyhrala strana Smer pred PS a Hlasom. Vládna koalícia by mala 82 poslancov. V súčasnom zložení disponuje 79 hlasmi. Do parlamentu by sa dostala aj maďarská Aliancia.

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali vo februári, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 21,1 percenta hlasov. Druhé v poradí by skončilo Progresívne Slovensko (PS) s 18,9 percenta hlasov, po ňom nasleduje Hlas-SD, ktorý by získal 17,2 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu televízie Markíza Na telo.

Koalícia by posilnila

Štvrtá v poradí by skončila SaS, ktorá by získala 6,2 percenta. Nasledujú KDH (6,1 percenta) a hnutie Slovensko s KÚ a Za ľudí (5,9 percenta). Do parlamentu by sa dostali aj SNS, ktorá by získala 5,8 percenta hlasov, a Aliancia s podporou 5,4 percenta hlasov.

Hranicu zvoliteľnosti by neprekročili Republika, ktorá by dostala 4,2 percenta hlasov, Demokrati s 3,5 percenta. ĽSNS by podľa prieskumu volilo 2,7 percenta hlasujúcich, hnutie Sme rodina by volilo 2,6 percenta.

Na základe prieskumu by Smer-SD v parlamente získal 39 kresiel, PS 35 kresiel a Hlas-SD 32 kresiel. S 12 poslancami by v NR SR bola SaS, po 11 kresiel by mali SNS a KDH. 10 kresiel by získala Aliancia.

Prieskum sa realizoval na reprezentatívnej vzorke 1025 respondentov v období od 14. do 21. februára.

Zdroj: tasr, Markíza


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Voľby by vyhral Smer-SD, koalícia by si s 82 poslancami polepšila

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre