eReport.sk
Fico opäť prepisuje históriu
premiér Robert Fico, foto:tasr

PRIESKUM Voľby by opäť vyhral Smer! Naď je horším predsedom ako Heger a OĽANO mimo hru

Voľby do Národnej rady (NR) SR by vo februári vyhral Smer-SD so ziskom 24 percent hlasov voličov. Nasledovalo by PS s 22,6 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane v TV Joj. Konal sa od 5. do 12. februára na vzorke 1000 respondentov.

Voľby by opäť vyhral Smer

Tretí v poradí by skončil Hlas-SD, získal by 14,5 percenta. Nasledovalo by KDH s 8,2 percenta. Do parlamentu by sa dostali aj SaS (6,2 percenta) a SNS (5,3 percenta) Pred bránami NR SR by zostala koalícia hnutia Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí. Síce by získala šesť percent hlasov, nedosiahla by však sedempercentné kvórum požadované pre koalície.

Nad horším predsedom ako Heger

Do poslaneckých lavíc by sa nedostali ani Maďarská aliancia (4,6 percenta), Republika (3,7 percenta), Sme rodina (2,8 percenta) a ani Demokrati (1,5 percenta).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nebude nám opozícia určovať tempo
  2. Nebude nám opozícia určovať tempo
  3. O zlých politikoch a modlách
  4. Opozícia s mimovládkami tiahnu proti Slovensku

Pod jedno percento

Pod hranicou jedného percenta by ostala strana Kotlebovci – ĽSNS (0,2 percenta). Zhodne po 0,1 percenta by získali Socialisti.sk, Komunistická strana Slovenska, Vlastenecký blok a strana Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana. Smer-SD by v NR SR obsadil 45 kresiel. PS by malo 42 poslancov, Hlas-SD 27. KDH by obsadilo 15 kresiel a SaS 11. SNS by získala desať mandátov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Voľby by opäť vyhral Smer! Naď je horším predsedom ako Heger a OĽANO mimo hru

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne