eReport.sk
Peter Pellegrini a Robert Fico.
Peter Pellegrini a Robert Fico. Foto: tasr

PRIESKUM Vedú Hlas a Smer! SNS pred bránami parlamentu

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v novembri, vyhrala by ich strana Hlas-SD so ziskom 19,5 percenta hlasov. Druhý by bol Smer-SD so 16 percentami, tretie Progresívne Slovensko by malo 11,5 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane. Zber dát pre prieskum sa konal od 8. do 11. novembra na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov.

Prepadáva sa OĽANO i SaS

Do Národnej rady SR by sa dostala aj SaS s podporou 10,8 percenta. OĽANO by podľa prieskumu získalo 7,5 percenta hlasov. Za ním by skončila Sme rodina s podporou 6,9 percenta voličov. Do parlamentu by sa dostala aj Republika so ziskom 6,3 percenta hlasov a KDH s podporou 6,1 percenta voličov.

SNS pred bránami Národnej rady

Pred bránami parlamentu by ostala SNS so ziskom 4,2 percenta, tiež Aliancia so ziskom 2,6 percenta hlasov. Do NR SR by sa nedostali ani ĽSNS a Za ľudí, získali by po 1,9 percenta hlasov. Viac ako jedno percento by získali ešte Maďarské fórum (1,8 percenta) i Dobrá voľba a Umiernení (1,5 percenta).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Opozičný poslanec NR SR Robert Fico (SMER-SD).
  2. Chýba pluralita názorov?
  3. Podpredseda NR SR Peter Pčolinský (Sme rodina).
  4. Smer ako garant stability a suverenity?

Pod hranicou jedného percenta by sa ocitli Národná koalícia/Nezávislí kandidáti (0,7 percenta), Spolu – občianska demokracia (0,4 percenta), Život – národná strana (0,3 percenta) a Strana moderného Slovenska (0,1 percenta).

Hlas a Smer by ovládli plénum

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskumu získal v parlamente 35 mandátov, Smer-SD 29. Progresívne Slovensko by obsadilo 20 stoličiek, SaS o jednu menej. Za nimi nasledujú OĽANO s 13 mandátmi, Sme rodina s 12 mandátmi, Republika a KDH by obsadili po 11 stoličiek.

Zdroj: tasr/nahrane


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Vedú Hlas a Smer! SNS pred bránami parlamentu

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti