eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

PRIESKUM Skoro 40% firiem motivuje zamestnancov k očkovaniu

Tretina zamestnávateľov aktívne podporuje svojich zamestnancov k tomu, aby sa nechali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu ČSOB a spoločnosti Datank medzi 400 firmami na Slovensku.

Čím menšia je firma, tým väčšia je ich aktivita smerom k podpore očkovania. „To môže súvisieť určite aj s tým, že sú to práve menšie spoločnosti, ktoré si vzhľadom na charakter práce či nedostatočné vybavenie na prácu z domu nemôžu dovoliť nechať zamestnancov na home office. Preto sa ešte intenzívnejšie snažia eliminovať riziko šírenia nákazy na pracovisku,” uviedla manažérka oddelenia pre mikro a malé podniky v ČSOB Dáša Polláková.

Skoro 40% firiem motivuje k očkovaniu

Spolu 38 % spomedzi všetkých opýtaných firiem aktívne motivuje svojich zamestnancov k vakcinácii, spolupracuje s očkovacou jednotkou, niektoré dokonca očkujú priamo na pracovisku. Spomedzi najmenších firiem tak robí 54 %, 42 % zo stredne veľkých firiem a necelých 35 % spomedzi najväčších firiem.

Bude vás zaujímať:

  1. Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO).

„Najväčšia podpora očkovania je v poľnohospodárstve, doprave, skladovaní aj stavebníctve. Naopak, najnižšia v oblasti profesijných, vedeckých a technických činností, čo presne kopíruje možnosti využívať prácu z domu. Pretože až 46 % firiem z poslednej spomínanej oblasti podporuje využívanie práce z domu,” dodala Polláková.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Skoro 40% firiem motivuje zamestnancov k očkovaniu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti