eReport.sk
Peter Pellegrini a Robert Fico, foto:tasr

PRIESKUM Prvý Smer s tretím Hlasom by mohli vládnuť sami, Matovičovi by už nepomohli ani rómske hlasy

Ak by sa voľby konali koncom februára, vyhrala by ich strana Smer-SD, druhé by skončilo hnutie PS a tretia priečka by patrila Hlasu-SD. V národnej rade by sa ocitlo len päť subjektov.

Podľa aktuálneho exkluzívneho prieskumu agentúry SANEP pre televíziu TA3 z konca februára by voľby do parlamentu vyhrala strana Smer-SD. Spoločne so stranou Hlas-SD by mali pohodlnú väčšinu. Do parlamentu by sa dostalo len päť strán.

Progresívci a liberáli by nevládli

V čase konania tohto prieskumu by sa 8,4 % opýtaných nevedelo rozhodnúť, ktorú politickú stranu voliť. Ďalších 27,1 % uviedlo, že by nešli voliť. Rozhodnutých by bolo 64,5 % oprávnených voličov.

Ak by sa parlamentné voľby konali koncom februára, vyhrala by ich strana Smer-SD s 22,8 percentami hlasov. Druhé by skončilo hnutie Progresívne Slovensko, ktoré by získalo 20,9 percenta, tretia priečka by patrila Hlasu-SD so 16,8 percentami hlasov.

Menej ako desať percent, konkrétne 6,3 a 6,1, by získalo Kresťanskodemokratické hnutie a SaS. Za nimi nasleduje Matovičova koalícia Slovensko/Za ľudí/KU (OĽaNO) s 5,7 percentami hlasov.

Do parlamentu by sa neprebojovala strana SNS, ktorá je súčasťou vládnej koalície. Pred bránami by opäť skončili aj Republika, Demokrati a Sme rodina.

Rozdelenia kresiel v parlamente by podľa výsledkov tohto prieskumu vyzeralo nasledovne: Smer by získal 47, PS 43, Hlas 35, KDH 13 a SaS 12.

Aktuálny prieskum vychádza z hlasov rozhodnutých voličov. Prieskum sa uskutočnil od 26. do 29. februára 2024 na vzorke 1 685 respondentov. Prieskumy agentúry SANEP boli pred konaním parlamentných volieb v septembri 2023 najpresnejšie.

Zdroj: Pravda

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Prvý Smer s tretím Hlasom by mohli vládnuť sami, Matovičovi by už nepomohli ani rómske hlasy

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne