eReport.sk
prezident SR Peter Pellegrini, foto:tasr

PRIESKUM Pellegrini je najdôveryhodnejším politikom. Prezidentova popularita rastie


Najvyššiu dôveryhodnosť spomedzi politikov má prezident SR Peter Pellegrini. Dôveruje mu 53 percent, nedôveruje 42 percent ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N, ktorý realizovala od 26. júna do 1. júla na vzorke 1017 respondentov.

Prezident SR Peter Pellegrini
zdroj: fb/ Prezident SR Peter Pellegrini

Prieskum dôveryhodnosti politikov:

Druhou v rebríčku dôveryhodnosti politikov je bývalá hlava štátu Zuzana Čaputová. Dôveru jej vyjadrilo 47 percent opýtaných a nedôveru 45 percent. Nasleduje za ňou premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico s dôverou 38 percent a nedôverou 55 percent. Exminister zahraničných vecí a neúspešný kandidát na prezidenta Ivan Korčok získal dôveru 37 percent a nedôveru 51 percent ľudí. Líder strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok má dôveru 31 percent a nedôveru 49 percent respondentov. Nasleduje predseda hnutia PS Michal Šimečka s dôverou 29 percent a nedôverou 54 percent.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD)
  2. Štátny tajomník Marek Eštok
  3. Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)

Predsedovi mimoparlamentného hnutia Republika Milanovi Uhríkovi dôveruje 26 percent a nedôveruje 49 percent opýtaných. Líder SaS Branislav Gröhling má dôveru 24 percent a nedôveru 53 percent ľudí. Šéfovi KDH Milanovi Majerskému dôveruje 23 percent a nedôveruje 43 percent respondentov.

Nasleduje líder strany SNS Andrej Danko s dôverou 22 percent a nedôverou 66 percent ľudí. Predseda mimoparlamentnej strany Demokrati Jaroslav Naď získal dôveru 20 percent a nedôveru 60 percent opýtaných. Lídrovi hnutia Slovensko Igorovi Matovičovi dôveruje 17 percent a nedôveruje 76 percent osôb. Predseda mimoparlamentnej Maďarskej Aliancie Krisztián Forró má dôveru 14 percent a nedôveru 41 percent respondentov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Pellegrini je najdôveryhodnejším politikom. Prezidentova popularita rastie

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: