eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

PRIESKUM Koalícia by vládu nezostavila, Hlas je stále s prehľadom na čele!

Je tu ďalší prieskum preferencií! Ktoré politické strany by sa podľa neho tentokrát dostali do parlamentu a s akou silou? Do parlamentu by sa dostali síce všetky súčasné koaličné strany, ale koalíciu by spolu už vytvoriť nedokázali

Voľby do Národnej rady (NR) SR by vo februári vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia so ziskom 23 percent hlasov. V prieskume preferencií volebných strán nasleduje SaS, ktorá by získala 12,9 percenta, a OĽANO so ziskom 10,4 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza.

Progresívci pred kotlebovcami

Ďalším v poradí podľa preferencií by bol Smer-SD so ziskom 9,2 percenta. Nasleduje Progresívne Slovensko so ziskom 6,7 percenta, ĽSNS so 6,6 percenta. Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Sme rodina so ziskom 5,2 percenta hlasov a Za ľudí s rovnakým výsledkom.

KDH tesne pred bránami parlamentu

Potrebných päť percent na postup do parlamentu by nezískalo KDH (4,9 percenta). Nasledujú mimoparlamentné strany SMK (3,5 percenta), SNS (2,8 percenta), Vlasť (2,8 percenta), Most-Híd (2,1 percenta), Dobrá voľba so ziskom 1,9 percenta a MKS s 1,3 percenta.

Strana Hlas-SD by získala v parlamente 44 kresiel, SaS 24, OĽANO 20, Smer-SD 17. Progresívne Slovensko by malo 13 poslaneckých mandátov, ĽSNS by malo 12, Sme rodina a Za ľudí zhodne po 10 kresiel. Prieskum agentúra vykonala na vzorke 1018 respondentov v období od 17. do 24. februára.

Grafika ukazuje ako by sa delili mandáty v parlamente. – Foto: fb/natelosmichalomkovacicomtvmarkiza

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity