eReport.sk
Na snímke sprava prezidentka Zuzana a Peter Pellegrini. Foto: tasr

PRIESKUM Dôveryhodnejšia ako Pellegrini je len Čaputová! Smer padá

Vyplýva to z prieskumu agentúry Median pre RTVS, ktorý sa realizoval v termíne od 6. do 11. novembra na vzorke 1018 ľudí nad 18 rokov. Výsledky zverejnili v nedeľnej politickej diskusnej relácii O päť minút 12.

V parlamentných voľbách by zvíťazil Hlas-SD s 20,3 percentami hlasov. Voliť by určite išlo 55 percent ľudí. Najdôveryhodnejšou političkou je prezidentka Zuzana Čaputová. Aj to vyplýva z prieskumu zverejneného v nedeľu 15. novembra 2020.

Sme rodina je pod hranicou 6 percent, PS má vyše 7

Hlasovať by v hypotetických voľbách prišlo dokopy 73 percent opýtaných, 18 percent opýtaných odpovedalo, že by “skôr prišli”. Odpoveď “skôr nie” si zvolilo šesť percent opýtaných. Určite by neprišlo voliť 21 percent opýtaných. Druhé miesto by získalo OĽANO s 16,6 percentami.

Nasledovala by SaS s 12,5 percentami hlasov, ďalej Progresívne Slovensko so 7,3 percentami hlasov. Pod hranicou siedmych percent by skončili ĽSNS (6,9 percenta opýtaných) a Smer-SD (6,3 percenta opýtaných). Koaličná strana Sme rodina by získala 5,8 percenta hlasov.

Zdroj: rtvs.sk

Pod hranicou piatich percent by skončilo KDH (4,4 percenta) a Za ľudí (4,1 percenta). SMK-MPK by mala 3,2 percenta. SNS 2,4 percenta, Dobrá voľba 2,3 percenta, Most-Híd 1,6 percenta hlasov a strana Vlasť 1,5 percenta hlasov.

Sulík je pred Matovičom

Najdôveryhodnejšou je podľa opýtaných hlava štátu. Po nej nasleduje líder strany Hlas-SD a poslanec NR SR Peter Pellegrini (nezaradený). Tretiu priečku získal šéf koaličnej SaS Richard Sulík. Po ňom nasleduje premiér Igor Matovič (OĽANO), líderka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová, šéf koaličnej strany Sme rodina Boris Kollár, šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico a napokon Marian Kotleba, ktorému dôveruje najmenej ľudí z opýtaných.

Zdroj: Median SK pre reláciu O 5 minút 12

Zdroj: rtvs.sk tasr, foto: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti