eReport.sk
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

PRIESKUM Do parlamentu by sa dostalo šesť strán, Republika má vyššiu podporu ako Za ľudí!

Keby sa voľby do národnej rady konali v apríli, voliči by do parlamentu poslali len šesť politických subjektov na čele so stranou Hlas-SD. Druhý najvyšší počet hlasov by získala strana SaS, treťou najsilnejším by sa stalo hnutie OĽaNO. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry Median SK pre RTVS, ktorý vo štvrtkovom večernom spravodajstve predstavila verejnoprávna televízia.

Podľa prieskumu, ktorý sa uskutočnil v dňoch od 23. do do 27. apríla na vzorke 1013 respondentov sa potvrdil dlhodobý trend, že najpopulárnejšou je stále mimoparlamentná strana Hlas-SD, ktorej by odovzdalo svoj hlas 23,5 percenta opýtaných. Súčasnú vládnu stranu Sloboda a solidarita by volilo 12, 9 percent respondentov a tretím v poradí je hnutie OĽaNO so ziskom 9,8 percent. Do parlamentu by sa ešte dostali aj strany Progresívne Slovensko (8,9 %), Smer-SD (8,4%) a Sme rodina (6,4%).

Za bránami národnej rady by sa ocitla Za ľudí (4,3%), pričom podpora najmenšej koaličnej strany je podľa prieskumu nižšia ako hnutie Republika (4,9%). Bez poslaneckých mandátov by ostalo aj KDH aj Aliancia – Szovetség (zhodne po 4,2%).

Kotlebovci – ĽSNS by vďaka získaným vyše trom percentám mali podľa tohto prieskumu ako posledná strana nárok na štátny príspevok po voľbách, zvyšné partaje ako Socialisti.sk, Spolu-OD, Dobrá voľba či SNS, by nedosiahli hranicu ani dvoch percent. Ostatné strany by nezískali ani jedno percento, informovala RTVS.

Zdroj: rtvs


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Do parlamentu by sa dostalo šesť strán, Republika má vyššiu podporu ako Za ľudí!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti