eReport.sk
Na snímke rokovanie 51. schôdze NRSR v Bratislave 23. novembra 2021.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

PRIESKUM Ako by dopadli voľby v apríli? Najviac poslancov by získali sociálni demokrati

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali začiatkom apríla, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 18,9 percent hlasov. Na druhom mieste by skončil Smer-SD s podporou 14,5 percenta. Tretia by bola strana SaS so ziskom 14 percent hlasov.  Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO na vzorke 1000 respondentov pre TV Joj.

Hnutie OĽANO by skončilo štvrté so ziskom 8,9 percent hlasov,  Progresívne Slovensko by podporilo 8,7 percenta opýtaných. Sme rodina by získala 6,6 percent hlasov a hnutie KDH 6,5 percenta. Nasleduje Republika so ziskom 6,2 percenta.

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskumu získal 34 mandátov v parlamente, Smer-SD 26, SaS by 25 poslancov. Hnutie OĽANO by obsadilo 16 kresiel.

Pred bránami parlamentu by zostali SNS so ziskom 3,9 percenta hlasov, ĽSNS s troma percentami, Aliancia s 2,6 percenta. Do NR SR by sa nedostali ani Maďarské fórum (2,1 percenta), Za ľudí (dve percentá), Dobrá voľba a umiernení (0,9 percenta), Spolu – občianska demokracia (0,6 percenta). Stranu zelených, KSS a ODS by volilo zhodne po 0,2 percenta opýtaných.

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskumu získal 34 mandátov v parlamente, Smer-SD 26, SaS by mala 25 poslancov. Hnutie OĽANO by obsadilo 16 kresiel, Progresívne Slovensko 15. Sme rodina by mala 12 miest v parlamente, KDH a Republika by mali zhodne po 11 poslancov. Zber dát sa uskutočnil od 5. do 11. apríla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
  2. Na ilustračne snímke pohľad na budovu Národnej banky Slovenska z bratislavského Slavína.
  3. Vladimir Putin
  4. Viktor Orbán počas volebnej noci v Budapešti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Ako by dopadli voľby v apríli? Najviac poslancov by získali sociálni demokrati

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php