eReport.sk
Americký prezident Joe Biden. foto:tasr/ap

Pricestuje Biden do Kyjeva? Americký prezident to zvažuje

Americký prezident Joe Biden reportérom povedal, že zvažuje vyslanie vysokopostaveného člena svojej vlády do Kyjeva na stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Takisto pripustil, že by to mohol byť on sám. TASR správu prevzala v piatok z webovej stránky stanice BBC.

BBC: Biden zvažuje vyslanie člena vlády USA do Kyjeva; pripustil aj svoju účasť

„Práve teraz prebieha rozhodovanie,“ povedal Biden, keď sa ho pýtali na možnú návštevu predstaviteľa USA na Ukrajine. Biden podľa BBC kladne reagoval aj na otázku, či je pripravený vycestovať aj on osobne.

Bidenova cesta sa v súčasnosti neplanuje

Predstaviteľ Bieleho domu však v reakcii na Bidenove vyjadrenia stanici Fox News povedal, že prezidentova cesta do Kyjeva sa v súčasnosti neplánuje, píše BBC.Vláda USA podľa amerických médií zvažuje na Ukrajinu vyslať ministra obrany Lloyda Austina alebo ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena.

Zelenského navštívil i Boris Johnson

So Zelenským v Kyjeve v poslednom období rokovalo viacero lídrov európskych krajín, pripomína BBC. Britský premiér Boris Johnson sa s ukrajinským prezidentom stretol v sobotu 9. apríla. Deň predtým v Kyjeve stretnutie so Zelenským absolvoval premiér SR Eduard Heger spoločne s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom diplomacie EÚ Josepom Borrellom.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pricestuje Biden do Kyjeva? Americký prezident to zvažuje

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti