eReport.sk
Policajt odkláňa kamiónovú dopravu pred diaľničným hraničným priechodom Brodské – Břeclav v súvislosti so štrajkom autodopravcov.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Približne tretina Brna bola hodiny bez vody, tá zaplavila podzemnú stavbu

Veľká časť obyvateľov Brna bola v sobotu niekoľko hodín bez vody z dôvodu havárie potrubia v centre mesta, informoval spravodajský server iDnes.cz.

K havárii došlo o 5.30 h a postihla približne tretinu mesta, čo predstavuje tisíce domácností a inštitúcií. Medzi postihnutými bola i Úrazová nemocnica v Brne, kam vodárne poslali cisternu. Technici miesto s prasknutým potrubím lokalizovali už ráno a postupne začali dodávky vody obnovovať.

Hovorkyňa vodární Renata Hermanová oznámila, že dodávky vody sa podarilo naplno obnoviť o 14.25 h. Takisto upozornila, že v oblastiach, kde bude prísun vody obnovený, je možný krátkodobý výskyt zákalu.

Havária zasiahla potrubie v centre mesta. Voda následne zaplavila podzemnú stavbu v dĺžke stoviek metrov a siahala do výšky niekoľkých metrov, píše iDnes.cz. Hasiči začali vodu odčerpávať, čo môže podľa ich vyjadrení trvať desiatky hodín až niekoľko dní. Opravu potrubia to však podľa vodární nezdrží.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport