eReport.sk
Ilustračná snímka, zdroj:shutterstock

Pri útoku na policajtov v Mexiku zomrelo desať ľudí

Ozbrojený útok na bezpečnostné zložky na diaľnici v severnej časti Mexika si v pondelok vyžiadal desať obetí na životoch, uviedli tamojšie úrady. TASR informuje podľa agentúry AFP.

Útočníci začali strieľať na policajtov z troch obrnených vozidiel. Pri potýčke zomrelo desať útočníkov a zranení boli štyria policajti, spresnili úrady.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Alejandro Mayorkas
  2. V primárkach venezuelskej opozície pred budúcoročnými prezidentskými voľbami chce kandidovať aj bývalá transrodová zákonodarkyňa a LGBTQ aktivistka Tamara Adriánová.
  3. LGBTI, homofóbia, dúha, transparent
  4. Republikánski zákonodarcovia v americkej Snemovni

K útoku došlo na diaľnici medzi mexickými štátmi Nuevo León a Tamaulipas; podľa AFP ide o oblasť postihnutú vlnami násilia spojeného s organizovaným zločinom. Cesty medzi oboma mexickými štátmi bývajú dejiskom únosov, zmiznutí a lúpežných prepadnutí.

Od spustenia kontroverznej protidrogovej operácie vlády v roku 2006 Mexiko zaznamenalo viac ako 340.000 prípadov zabitia a zhruba 100.000 zmiznutí. Väčšina z nich je spájaná so skupinami organizovaného zločinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pri útoku na policajtov v Mexiku zomrelo desať ľudí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php