eReport.sk
Muž upratuje škody po zemetrasení vo Fukušime. Foto: tasr/ap

Pri sobotňajšom zemetrasení vo Fukušime sa zranila stovka ľudí

Počas sobotňajšieho zemetrasenia pri pobreží japonskej prefektúry Fukušima sa zranilo najmenej 96 ľudí, píše agentúra DPA odvolávajúc sa na japonskú televíziu NHK.

Podľa miestnych médií boli otrasy zemetrasenia cítiť aj v Tokiu, ktoré sa nachádza približne 200 kilometrov od zasiahnutej prefektúry. K zraneniam prišlo aj v susednej prefektúre Mijagi a regióne Kantó, v ktorom sa nachádza japonská metropola.

Pred cunami nevarovali

Zatiaľ čo americká geologická služba USGS pôvodne namerala, že sila otrasov v epicentre dosiahla magnitúdu 7,1, japonské úrady tento údaj neskôr upravili na hodnotu 7,3. Podľa USGS otrasy vychádzali z hĺbky viac ako 50 kilometrov pod dnom Tichého oceánu. Úrady bezprostredne nehlásili žiadne obete ani škody. Varovanie pred prívalovými vlnami cunami po zemetrasení nevydali.

Elektráreň otrasy neohrozili

Prevádzkovateľ jadrovej elektrárne Fukušima 1, v ktorej pred desiatimi rokmi došlo k závažnej havárii po zemetrasení s magnitúdou 9, medzičasom oznámil, že sobotňajšie zemetrasenie nespôsobilo v elektrárni žiadne nepravidelnosti.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.