eReport.sk
Na ilustračnej fotografii ukrajinskí utečeneci na železničnej stanici v Ľvove.
Na ilustračnej fotografii ukrajinskí utečeneci na železničnej stanici v Ľvove. Foto: tasr/ap

Pri raketových útokoch zahynulo v Ľvove šesť ľudí, tvrdia miestni predstavitelia

Najmenej šesť ľudí zahynulo v pondelok ráno pri ruských raketových útokoch na mesto Ľvov na západe Ukrajiny. Jedenásť ďalších osôb vrátane dieťaťa utrpelo zranenia, oznámili miestni predstavitelia. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AFP a AP.

Z Ľvova, ktorý sa nachádza približne 70 kilometrov od hranice s Poľskom, hlásili ráno viaceré výbuchy, po ktorých nad mestom stúpal hustý sivý dym. Gubernátor Ľvovskej oblasti Maxym Kozyckyj spresnil, že podľa informácií ukrajinskej armády došlo v Ľvove k štyrom raketovým útokom. Tri z nich boli zamerané na vojenskú infraštruktúru a ďalší zasiahol pneuservis.

Tlaková vlna vraj rozbila okná na neďalekom hoteli

Na miestach dopadu rakiet vznikli požiare, s ktorými stále bojovali hasiči. Kozyckyj doplnil, že na zasiahnutých objektoch vznikli vážne škody. Starosta Ľvova Andrij Sadovyj uviedol, že poškodených alebo zničených bolo aj približne 40 vozidiel. Tlaková vlna podľa neho rozbila okná na neďalekom hoteli, využívanom Ukrajincami, ktorých evakuovali z iných častí krajiny.

Ľvov je považovaný za pomerne bezpečné útočisko

O škodách na svojej infraštruktúre v Ľvove informovali aj ukrajinské železnice s tým, že dopravu sa im už s určitým meškaním podarilo obnoviť. Ľvov je považovaný za pomerne bezpečné útočisko pred bojmi prebiehajúcimi vo východnejších častiach Ukrajiny. Rusko však počas svojej invázie útočilo raketami aj na toto mesto a ciele v jeho okolí. Ruské riadené strely 13. marca zasiahli vojenskú základňu 40 kilometrov severozápadne od Ľvova, kde zabili najmenej 35 a zranili 134 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) prijíma dotazník na začatie procesu vstupu Ukrajiny do EÚ po podaní prihlášky o členstvo v EÚ z rúk predsedníčky Európskej komisie (EK) Ursuly von der Leyenovej
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odpovedá na otázky počas rozhovoru s americkou agentúrou Associated Press vo svojom úrade v Kyjeve v sobotu 9. apríla 2022.
  3. Na ilustračnej snímke miestni obyvatelia stoja vedľa tela muža, ktorý zahynul počas bojov 13. apríla 2022 v Mariupole.
  4. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.
  5. Zakladajúci člen Investigatívneho centra Jána Kuciaka Arpád Soltész.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pri raketových útokoch zahynulo v Ľvove šesť ľudí, tvrdia miestni predstavitelia

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti