tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
povodne
Ilustračné foto: shutterstock

Pri povodniach v Tennessee zahynulo najmenej 8 ľudí, desiatky sú nezvestné

Najmenej osem obetí na životoch si vyžiadali záplavy v americkom štáte Tennessee, kde po rekordných dažďoch voda so sebou odnášala domy i časti ciest. Desiatky ľudí boli v sobotu ešte nezvestné, uviedla s odvolaním sa na tamojšie úrady agentúra AP.

Záplavy, ktoré meteorológovia označili za katastrofické, postihli strednú časť tohto štátu na juhovýchode USA. Mimoriadne vážna bola situácia v mestách McEwen a Waverly v okrese Humphreys, kde ľudia uviazli vo svojich domovoch odrezaných od sveta. Okresný šerif Chris Davis novinárom povedal, že jeho úradu nahlásili viac ako 30 nezvestných. Dve z nájdených tiel patrili batoľatám, ktoré voda strhla spolu s ich otcom, uviedol pre televíziu WSMV.

V meste McEwen západne od štátnej metropoly Nashville zaznamenali za necelý deň 43 centimetrov zrážok, čo výrazne prekonalo rekord v tejto oblasti na úrovni 24 centimetrov za 24 hodín z roku 2010. Ďalších nezvestných hlásili v okrese Hickman, uviedol tamojší predstaviteľ Rob Edwards, podľa ktorého sú po celom okrese prerušené mobilné siete.

Štátny úrad pre mimoriadne situácie aktivoval krízové centrum s tým, že na povodne reagujú okrem hasičov aj Národná garda a dopravná polícia. Úrady označil situáciu za „nebezpečnú a meniacu sa“ a vyzval obyvateľov, aby v postihnutých okresoch necestovali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pri povodniach v Tennessee zahynulo najmenej 8 ľudí, desiatky sú nezvestné

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku