eReport.sk
pyrotechnika, zábavná, Silvester, ohňostroj
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Pri odpaľovaní pyrotechniky zahynul 12-ročný chlapec v Holandsku. Ďalší skončil v nemocnici

Dvanásťročné dieťa zomrelo a ďalšie utrpelo vážne zranenia pri incidente so zábavnou pyrotechnikou, ku ktorému došlo v piatok v Holandsku, uviedla miestna polícia. Novoročné ohňostroje sú pritom v celej krajine zakázané, napísala agentúra AFP.

K tragédii došlo v malom východoholandskom mestečku Haaksbergen ležiacom neďaleko nemeckých hraníc. Deti sa zrejme prizerali tomu, ako istý muž odpaľoval zábavnú pyrotechniku za pomoci podomácky vyrobeného zariadenia, tzv. klaphameru.

“Po incidente zomrel 12-ročný chlapec. Ďalší chlapec bol prevezený do nemocnice,” napísala polícia na Twitteri. “Deti nemali s udalosťou nič spoločné,” dodala. Polícia v súvislosti s prípadom zadržala jednu osobu. 

Holanďania pred vypuknutím koronavírusovej pandémie tradične oslavovali Nový rok obrovským množstvo zábavnej pyrotechniky a ohňostrojov. Silvestrovské oslavy v uliciach holandských miest preto nezriedka pripomínali vojnovú zónu, komentuje AFP.

Odpaľovanie ohňostrojov je v Holandsku už druhý rok zakázané, čo však nie všetci Holanďania rešpektujú. Podľa ministra zdravotníctva Huga de Jongeho by zranenia spôsobené pyrotechnikou zbytočne zaťažovali zdravotníkov, ktorí sú už aj tak vystavení enormnému tlaku v dôsledku pandémie koronavírusu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pri odpaľovaní pyrotechniky zahynul 12-ročný chlapec v Holandsku. Ďalší skončil v nemocnici

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti