eReport.sk
Foto: shutterstock

Pri Bali zahynulo sedem ľudí, 11 je nezvestných

Indonézski záchranári pátrali v stredu na rozbúrenom mori po 11 nezvestných pasažieroch po potopení trajektu pri pobreží indonézskeho ostrova Bali. Pri nešťastí prišlo o život najmenej sedem ľudí, uviedli miestne úrady. Informuje o tom agentúra AFP.

Desiatky preživších sa podarilo vytiahnuť z mora ešte v utorok vo večerných hodinách po tom, čo sa trajekt s 57 pasažiermi a členmi posádky potopil blízko prístavu Gilimanuk v západnej časti obľúbeného dovolenkového ostrova.

Trajekt sa plavil cez úzku úžinu z indonézskeho ostrova Jáva. Jedenásť ľudí bolo v stredu stále nezvestných a úrady potvrdili, že záchranári vytiahli z mora sedem tiel. Nočnú záchrannú akciu komplikovala zlá viditeľnosť a rozbúrené more s vysokými vlnami.

Nebolo bezprostredne jasné, čo bolo príčinou nehody. Námorné nešťastia sú však v Indonézii časté, keďže mnohí využívajú na plavby po mori trajekty a ďalšie plavidlá napriek nedostatočným bezpečnostným štandardom, pripomína AFP.

V roku 2018 zahynulo zhruba 160 ľudí po potopení trajektu v jednom z najhlbších jazier na svete na ostrove Sumatra. V roku 2009 prišlo podľa odhadov o život až 300 ľudí, keď sa medzi indonézskymi ostrovmi Sulawesi a Borneo potopil trajekt.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport