eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Prezidentka o útokoch na mimovládny sektor: Namiesto diskusie sa rozmnožili vyhrážky a konšpirácie


Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok hovorila so splnomocnencom vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti Filipom Vagačom o útokoch na mimovládny sektor. V rámci toho poukázala aj na konšpirácie a vyhrážky, ktoré sa rozmohli počas predvolebnej kampane. Informovala o tom na sociálnej sieti.

„Namiesto legitímnej diskusie o tom, kde sú hranice úloh, ktoré má zabezpečovať štát, a kde je naopak efektívnejšie využiť kapacity občianskeho sektora, sa v kontexte predvolebnej kampane rozmnožili konšpirácie, kádrovanie a vyhrážky,“ napísala hlava štátu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger vracia Matovičovi úder
  2. HLAS je pripravený.
  3. Predvolebná kampaň

Prezidentka: Bez mimovládok „by to bolo ťažšie“

Hovorili tiež o dôležitej úlohe mimovládnych organizácií vo verejnom živote a o praktických krokoch, ktoré by pomohli udržateľnosti sektora. „Partnerský prístup k občianskej spoločnosti podľa nej posilňuje dôveru občanov k svojmu štátu aj k sebe navzájom. Otvára cesty k inovatívnym riešeniam a dáva hlas najslabším,“ skonštatovala Čaputová.

Poukázala aj na to, že bez mimovládnych organizácií by bolo menej mimoškolských aktivít pre mladých ľudí či nižšia dostupnosť kvalitnej starostlivosti pre pacientov či seniorov. „Ťažšie by sme zháňali dobrovoľníkov pri humanitárnych situáciách, poznali by sme menej korupčných káuz a ľudských práv niektorých obyvateľov Slovenska by sa nemal kto zastať,“ doplnila.

Zdroj: tasr, fb/zcaputova

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidentka o útokoch na mimovládny sektor: Namiesto diskusie sa rozmnožili vyhrážky a konšpirácie

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: