eReport.sk
Prezidentka ich pri vymenovaní varovala
Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vpravo) vymenovala sudcov všeobecných súdov v Bratislave, foto:tasr

Čaputová a nových 18 sudcov. Prezidentka ich pri vymenovaní varovala: Musíte byť zodpovední!

Prezidentka ich pri vymenovaní varovala! Zuzana Čaputová vymenovala vo štvrtok 18 nových sudcov. V príhovore zdôraznila, že funkcia sudcu znamená obrovskú zodpovednosť, keďže kroky sudcov ovplyvňujú nielen aktérov sporov, ale majú dosah na celkovú atmosféru v spoločnosti.

Prezidentka ich pri vymenovaní varovala

Zodpovednosť, s ktorou sa spája výkon sudcovskej profesie, je podľa prezidentky vyvážená zárukami, ktoré by mali sudcom vytvárať dostatočné podmienky na objektívne a nezávislé rozhodovanie. „Vaše funkčné obdobie nie je časovo ohraničené. Na rozdiel od verejných činiteľov, ktorých pôsobenie ohraničuje funkčné obdobie a podmieňuje ho výsledok volieb, vy môžete trvalo, nestranne a nezávisle chrániť kontinuitu vlády zákona a rešpektovania práva,“ odkázala novým sudcom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico so škandalóznym odhalením
  2. Hamran je Matovičov blázon
  3. Orbánovi Slováci veria
  4. Naďova analýza o Migoch

Prezidentka verí, že kondíciu slovenského súdnictva pozitívne ovplyvní aj reforma súdnictva a nová súdna mapa, ktorá vo štvrtok vstupuje do platnosti. Vďaka nej niektorí sudcovia smerujú nie na okresné, ale mestské súdy v Bratislave.

Nových 18 sudcov

Novovymenovanými sudcami sú Marta Babincová (Mestský súd Bratislava IV), Michal Davala, (Správny súd v Bratislave). Pavol Dorič (Správny súd v Košiciach), Martin Ľudevít Fafaľák (Správny súd v Košiciach), Filip Hudec (Správny súd v Bratislave). Ingrida Hudecová (Správny súd v Bratislave), Róbert Jakubáč (Správny súd v Bratislave). Michaela Janečková (Mestský súd Bratislava IV), Lukáš Kolibáb (Správny súd v Banskej Bystrici). Diana Králiková (Okresný súd Bardejov), Michaela Kútiková (Správny súd v Banskej Bystrici). Radovan Ondreáš (Mestský súd Bratislava IV), Jana Ondrejková (Správny súd v Bratislave). Ivana Rudinská (Správny súd v Bratislave). Michaela Stankociová (Správny súd v Bratislave), Juraj Štorcel, (Správny súd v Bratislave), Lucia Vážan Valocká (Okresný súd Martin) a Barbora Vrbová (Správny súd v Bratislave).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová a nových 18 sudcov. Prezidentka ich pri vymenovaní varovala: Musíte byť zodpovední!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php