eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputov
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Prezidentka Čaputová prijme izraelského šéfa diplomacie J. Lapida

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijme v pondelok (14. 3.) v Prezidentskom paláci ministra zahraničných vecí Izraelského štátu Jaira Lapida. So šéfom izraelskej diplomacie bude diskutovať najmä o aktuálnej medzinárodnej situácii v súvislosti s ruskou vojenskou inváziou na Ukrajine. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

S Lapidom sa počas jeho pondelkovej návštevy Slovenska stretne aj jeho náprotivok, slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS). Okrem situácie na Ukrajine bude témou ich rozhovoru i vývoj na Blízkom východe, a tiež rozvoj bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskom a Izraelom v bezpečnostnej, ekonomickej či kultúrnej oblasti.  

Šéfovia diplomacií spoločne navštívia pamätník Chatama Sofera v Bratislave, kde sa stretnú aj s predstaviteľmi židovskej komunity a jej organizácií, pôsobiacich v SR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidentka Čaputová prijme izraelského šéfa diplomacie J. Lapida

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php