eReport.sk
Vitajte v Kocúrkove
Zuzana Čaputová počas tlačového vyhlásenia k referendu v Bratislave 3. novembra 2022. Zdroj: tasr

Čaputová apeluje na spoločnosť: Pre TÚTO skupinu rodičov nerobíme dosť!

Čaputová apeluje na spoločnosť! Ako spoločnosť zďaleka nerobíme dosť, aby rodičia s deťmi so zdravotným znevýhodnením mali podporu, akú potrebujú. Prezidentka Zuzana Čaputová to uviedla na sociálnej sieti pri príležitosti sobotného Medzinárodného dňa osôb so zdravotným postihnutím.

Prezidentkin apel na spoločnosť

„Je veľmi potrebné dotiahnuť už začaté reformy vzdelávania detí so špeciálnymi potrebami, k čomu sme sa zaviazali v pláne obnovy. Potrebujeme tiež posilniť služby včasnej intervencie pre rozvoj dieťaťa a ďalšie služby a veľmi myslieť aj na to, že práve takéto rodiny patria medzi tie, na ktoré najviac vplýva zdražovanie,“ upozornila prezidentka.

Status prezidentky Zuzany Čaputovej

Foto: fb/zuzanacaputova

Hovorí o väčšej pomoci

Rodičia zdravotne znevýhodnených detí sú podľa Čaputovej inšpiráciou tým, akou oporou sú nielen svojim deťom, ale i vzájomne ďalším rodinám. „Musíte mať pocit ďaleko väčšej podpory aj našej spoločnosti, ktorej ste rovnocennou súčasťou,“ poznamenala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Klus kritizuje SaS a veští
  2. Šéf RTVS o čistkách kvôli Ficovi
  3. Laššáková reaguje na čurillovcov
  4. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.

Návšteva v Prezidentskom paláci

Deti so zdravotným znevýhodnením a ich rodičov hlava štátu privítala aj v Prezidentskom paláci. Ako priblížila Čaputová, rodičia z Platformy rodín detí so zdravotným znevýhodnením jej rozprávali o živote svojich detí, o ich každodennom zápase o dôstojnosť, aby mohli čo i len trochu fungovať ako každá iná rodina v bežnom živote. Témou boli aj podporné služby, ktoré chýbajú, či nepripravené školy a škôlky na vzdelávanie znevýhodnených detí.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová apeluje na spoločnosť: Pre TÚTO skupinu rodičov nerobíme dosť!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti