eReport.sk
Miloš Zeman, foto: tasr

Prezidenta Zemana po ôsmich dňoch prepustili z nemocnice

Českého prezidenta Miloša Zemana v stredu pred 11.00 h prepustili po ôsmich dňoch z nemocnice. Oznámila to hovorkyňa nemocnice v pražskej časti Střešovice Jitka Zinke. Podľa hovorcu prezidentovej kancelárie podstúpil Zeman počas hospitalizácie iba plánované vyšetrenia, informoval spravodajský server iRozhlas.cz.

Prezident nastúpil do nemocnice minulý týždeň v utorok (14. septembra). Ide zatiaľ o jeho najdlhšiu hospitalizáciu od nástupu do funkcie. Prezidentová kancelária spočiatku o hospitalizácii mlčala. Detailnejšie informácie k tejto veci poskytla dva dni po začiatku hospitalizácie, keď uviedla, že Zeman trpí dehydratáciou a miernym vyčerpaním. Z tohto dôvodu mal prezident podstúpiť CT vyšetrenie, sonografiu a krvné odbery.

„Zmienené vyšetrenia nezistili žiadne ochorenie alebo akékoľvek iné problémy, ktoré by ohrozovali prezidentov život,” uviedol hovorca pražského hradu. Počas pobytu v nemocnici prijal Zeman aj niekoľko návštev. Okrem rodinných príslušníkov ho navštívil napríklad český premiér Andrej Babiš či bývalý prezident ČR Václav Klaus.

Zeman dlhodobo trpí cukrovkou a neuropatiou dolných končatín, pre ktorú musel tento rok začať používať aj invalidný vozík, píše IRozhlas. Zemanov hovorca Jiří Ovčáček už v utorok potvrdil, že prezident nezruší svoj stredajší program a v zámku Lány sa stretne s českou ministerkou financií Alenou Schillerovou a predsedami politických strán Občianska demokratická strana (ODS) a Sloboda a priama demokracia.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport