eReport.sk
Prezident Pellegrini a minister Blanár vo Washingtone
Prezident Pellegrini a minister Blanár vo Washingtone zdroj: fb

Prezident Pellegrini a minister Blanár vo Washingtone: Nezabudli ani na našich krajanov žijúcich v USA


Prezident SR Peter Pellegrini sa v utorok stretol so slovenskými krajanmi žijúcimi vo Washingtone, kam pricestoval na summit Severoatlantickej aliancie. Sprevádzal ho aj minister zahraničných vecí Juraj Blanár (Smer-SD), informuje TASR podľa ich príspevkov na sociálnej sieti Facebook.

Deň Slovákov

,,Málokto si uvedomuje, že štátny sviatok Cyrila a Metoda je zároveň Dňom Slovákov žijúcich v zahraničí. Som presvedčený, že sa o našich krajanov musíme postarať a ukázať im, že sa môžu kedykoľvek vrátiť domov,“ uviedol Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)
  2. T. Taraba

Najlepší obraz Slovenska

Podľa svojich slov si veľmi váži všetkých Slovákov, ktorí sa presťahovali do zahraničia natrvalo, ale Slovensko majú stále v srdci a zachovávajú jeho národné a kultúrne tradície. ,,Preto som prišiel pozdraviť našu krajanskú komunitu v USA. Všetci sú v srdci skutočnými vlastencami, ktorí sa usilujú o čo najlepší obraz Slovenska,“ dodal.

Šéf diplomacie SR sa slovenskej komunite vo Washingtone

Šéf diplomacie SR sa slovenskej komunite vo Washingtone poďakoval za pozitívnu energiu a stretnutia, počas ktorých „sme aj za oceánom cítili silné vlastenectvo a hrdosť na slovenské korene“.

Uctili pamiatku jedného z najznámejších Slovákov v zahraničí

S Pellegrinim si tiež uctili pamiatku jedného z najznámejších Slovákov v zahraničí – generála Milana Rastislava Štefánika, ktorého významný odkaz podľa Blanára nesie busta nachádzajúca sa pred budovou slovenského veľvyslanectva vo Washingtone.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezident Pellegrini a minister Blanár vo Washingtone: Nezabudli ani na našich krajanov žijúcich v USA

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: