eReport.sk
Poľský prezident Andrzej Duda
Poľský prezident Andrzej Duda. Archívne foto: tasr/pap

Prezident Duda o zárukách pre Putina: TOTO Rusku my, ako čestní ľudia a členovia NATO, nespravíme!


Prezident Duda o zárukách pre Putina, teda pre prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina uviedol, že krajiny NATO môžu Rusku zaručiť, že sa k nemu nebudú správať tak, ako sa ono správa k Ukrajine, informuje TASR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poľský prezident Andrzej Duda.
  2. Poľský prezident Andrzej Duda.
  3. Macron, vpravo, a Zelenskyj
  4. Čaputová si prevezme Schwarzkopfovu cenu

Poľský prezident Andrzej Duda takýmto spôsobom podľa stanice Sky News reagoval na nedávne slová francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Macron začiatkom decembra naznačil, že v rámci budúcich rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine bude potrebné dať Rusku bezpečnostné záruky.

Dudove vyhlásenie odznelo v Berlíne

„To, čo sme my, ako čestní ľudia, politici, členovia NATO, schopní Rusku zaručiť, je, že Rusku nikto nespraví to, čo ono robí svojim susedom,“ povedal poľský prezident na konferencii v Berlíne.

Macron si vyslúžil kritiku

Macron si vyslúžil kritiku za svoje nedávne vyjadrenie v rozhovore pre francúzsku televíziu TF1. Povedal v ňom, že Európa musí pripraviť svoju budúcu bezpečnostnú architektúru.

„To znamená, že jedným zo základných bodov, ktorým sa musíme venovať – ako vždy hovoril prezident Putin – je strach (Moskvy). Že NATO príde až k jej dverám a rozmiestni zbrane, ktoré by mohli ohroziť Rusko… Táto téma bude súčasťou rokovaní o mieri. Takže sa musíme pripraviť na to, čo sme ochotní urobiť. Ako ochránime našich spojencov a členské štáty a ako poskytnúť Rusku záruky, keď sa vráti k rokovaciemu stolu,“ dodal francúzsky prezident.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezident Duda o zárukách pre Putina: TOTO Rusku my, ako čestní ľudia a členovia NATO, nespravíme!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne