eReport.sk
prezident USA Joe Biden. vyzýva k zdržanlivosti
Joe Biden, foto:tasr

Prezident Biden nechce fanúšikov na štadiónoch: Vyzýva k zdržanlivosti!

Podľa amerického prezidenta Joea Bidena by športové kluby spravili chybu, pokiaľ by umožnili návrat fanúšikov na tribúny v maximálnej miere a bez prísnych opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19. Liga amerického futbalu NFL chce odštartovať novú sezónu začiatkom septembra s plnými štadiónmi.

Nezodpovedné správanie niektorých klubov

Biden povedal, že bejzbalový klub Texas Rangers je “nezodpovedný”, keď chce na otváracie stretnutie ročníka MLB vypredať svoj domovský stánok s kapacitou 40.300 divákov. “Je to ich rozhodnutie, ale myslím si, že robia chybu. Mali by počúvať doktora Anthonyho Fauciho, ďalších vedcov a expertov,” zdôraznil Biden a očkovanie odporučil aj športovcom: „Som prezident USA a nechal som sa zaočkovať. Nezastávam pritom nevýznamnú pozíciu. Prijal by som vakcínu, ak by som sa bál, že mi môže ublížiť? narážal na ľudí, ktorí vakcinácii neveria.

Pomocou vakcíny eliminovať šírenie vírusu

Pri výskume sme odviedli neskutočnú prácu a ukázalo sa, že látky fungujú. Teraz musíme zaočkovať čo najviac ľudí, aby sme eliminovali šírenie vírusu.” Americký prezident apeloval v televízii ESPN aj na odporcov nosenia rúšok a respirátorov: „Niektorí si o sebe myslia, že sú drsní, ale v skutočnosti len ubližujú sebe a ľuďom navôkol.”

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport