eReport.sk
Na archívnej snímke Jozef Majský. Foto: tasr

Presunú Majského do iného väzenia? Rozhodujú o tom, kam ho umiestnia

Podnikateľ Jozef Majský, ktorý si zvyšok deväťročného právoplatného trestu odpyká v ČR, bol doteraz vo väzbe na Pankráci. „V období prevedenia do výkonu trestu bol Jozef Majský vo väzbe na Pankráci, potom rozhodne Väzenská služba ČR, kam ho umiestni,“ povedala hovorkyňa Mestského súdu v Prahe Markéta Puci.

V ČR je aktuálne desať ústavov na výkon väzby a 25 väzníc, teda ústavov na výkon trestu odňatia slobody, a dva detenčné ústavy. V prípade, že by Majský požiadal o podmienečné prepustenie, o ktoré by teoreticky mohol požiadať v tomto alebo budúcom roku, rozhodoval by o tom súd, podobne ako na Slovensku, v obvode ústavu, kde si trest bude odpykávať.

NS SR koncom júla 2020 zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platilo teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Po Majskom bolo vyhlásené národné i medzinárodné pátranie. Slovenská polícia na začiatku augusta potvrdila, že ho zadržali v pražskej nemocnici. České súdy rozhodli, že Majský si ako občan ČR odpyká trest v ČR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Presunú Majského do iného väzenia? Rozhodujú o tom, kam ho umiestnia

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti