eReport.sk
Ilustračné foto: Shutterstock

Prestrelky medzi políciou a gangmi si vyžiadali 26 obetí

Najmenej 26 ľudí prišlo o život po takmer dvoch dňoch zrážok medzi venezuelskými bezpečnostnými silami a gangmi, ktoré kontrolujú chudobné štvrte hlavného mesta Venezuely, Caracasu. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vládu.

Medzi obeťami je 22 podozrivých členov gangov a štyria policajti, uviedla ministerka vnútra Carmen Melendezová s tým, že zahynul aj bližšie neurčený počet osôb, ktoré neboli zapojené do bojov. Zranilo sa 28 ľudí, z toho 18 okoloidúcich.

Boje, ktoré začali v stredu večer, prinútili ľudí opustiť svoje domovy. Do pouličných zrážok bolo nasadených 2 500 policajtov, pričom úrady ponúkli odmenu vo výške 500 000 dolárov za šéfa gangu, ktorý ho riadi. Polícia zabavila 24 000 nábojov, tri raketomety, päť pušiek, štyri samopaly a niekoľko ručných strelných zbraní. „Skonfiškovali sme vojenský arzenál,“ uviedla Melendezová.

V júni pri podobných potýčkach zahynuli najmenej tri osoby. Venezuela je jedným z najnásilnejších štátov na svete. V roku 2020 krajina zaznamenala 12 000 násilných úmrtí, čo predstavuje 45,6 na 100 000 obyvateľov – sedemkrát viac ako svetový priemer.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport