tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinu opúšťajú rodiny s deťmi. Zdroj: Polícia SR

Prešovský kraj pripravuje ubytovanie pre utečencov

Prešovský samosprávny kraj (PSK) pripravuje núdzové ubytovanie pre utečencov z vojnou zasiahnutej Ukrajiny. Aktuálne je pripravených prvých takmer 200 lôžok. Kraj má k dispozícii školský internát pri Strednej odbornej škole (SOŠ) polytechnickej a služieb vo Svidníku, informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.

„Sme okamžite pripravení poskytnúť ubytovanie pre vojnových utečencov z Ukrajiny na našom internáte vo Svidníku, kde sme schopní prijať 162 ľudí. Samozrejme, budeme reagovať promptne a vyčleníme ďalšie ubytovacie kapacity v prípade, že si to bude situácia vyžadovať,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský. Podľa jeho slov ministerstvo vnútra deklarovalo, že najprv budú využité kapacity jeho azylových zariadení, až následne majú prísť na rad kapacity samospráv.

Celkovo má PSK k dispozícii takmer 2200 lôžok na svojich internátoch a jednej škole v prírode, pričom takmer desať percent z tejto kapacity je schopný poskytnúť okamžite bez ovplyvnenia vyučovania na školách.
 

„Aktuálne v najbližších dňoch by sme mali ubytovať takmer 30 rodinných príslušníkov zamestnancov Tatravagónky Poprad. Núdzové ubytovanie poskytneme v školskom penzióne pri SOŠ technickej v Poprade,“ povedal Majerský. Ako dodal, pomoc ponúkajú aj podnikateľské subjekty, majitelia penziónov, ktorí majú ubytovacie zariadenia.

„Je to veľký prejav spolupatričnosti v týchto pohnutých časoch. Ozývajú sa nám aj neziskové organizácie, dobrovoľníci i obyvatelia kraja, ktorí chcú prispieť materiálne, technicky, personálne či finančne na pomoc utečencom. A tiež prihraničné obce, ktoré sú v pohotovosti a ochotné pomôcť 24 hodín denne,“ konštatoval predseda PSK. Samospráva preto aktuálne pracuje na zriadení telefonickej a mailovej linky i platformy špeciálne zameranej na pomoc Ukrajine.

tasr

Čítajte viac:

  1. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.
  2. Veľvyslanec Ukrajiny na Slovensku Jurij Muška.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prešovský kraj pripravuje ubytovanie pre utečencov

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku