eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasr

Prešov otvorí od pondelka všetky materské a základné školy! Ktoré deti uprednostnia?

PREŠOV – Všetky materské a základné školy (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov budú od pondelka (8. 3.) otvorené. Žiaci druhého stupňa ZŠ pokračujú v dištančnej výučbe, umožnené však bude aj prezenčné vyučovanie v malých skupinách, pokiaľ to dovolia kapacitné a personálne možnosti jednotlivých škôl. Ako informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, mesto je zriaďovateľom 12 základných a 20 materských škôl (MŠ).

ZŠ podľa Tomeka uprednostnia žiakov, ktorí sa preukážu čestným prehlásením, že obaja ich rodičia vykonávajú prácu fyzicky na pracovisku a charakter ich pracovnej činnosti im neumožňuje pracovať z domu. Žiaci prvého stupňa pokračujú v prezenčnej výučbe.

Prezenčne aj na druhom stupni v malých skupinkách

“Ak to umožnia kapacitné, materiálne a personálne možnosti školy, umožníme prezenčnú výučbu aj ostatným žiakom. Všetci žiaci, ktorí sa zúčastnia prezenčnej výučby, sú povinní preukázať sa pri vstupe do školy čestným vyhlásením o bezinfekčnosti zákonného zástupcu,” povedal Tomek.

V zmysle manuálu ministerstva školstva umožnia podľa Tomeka na druhom stupni prezenčnú výučbu v malých skupinkách piatich žiakov a jedného učiteľa, ak o to žiaci, respektíve ich rodičia prejavia záujem a za predpokladu dostatočných kapacitných, materiálnych a personálnych možností školy. Podmienkou je aj čestné prehlásenie o bezinfekčnosti žiaka a zákonného zástupcu.

Pre deti pracujúcich rodičov otvoria aj škôlky

Rovnako aj v MŠ uprednostnia deti zákonných zástupcov, ktorí sa preukážu čestným prehlásením o tom, že obaja rodičia dieťaťa vykonávajú prácu fyzicky na pracovisku a charakter ich pracovnej činnosti im neumožňuje pracovať z domu. Ak to dovolia možnosti školy, budú do MŠ prijímané aj ostatné deti. Podmienkou je taktiež čestné prehlásenie o bezinfekčnosti ich zákonného zástupcu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity